Top Baneris

Renginyje Klaipėdoje – apie integruotą miestų plėtrą

2016 balandžio 13 d.
Huubas Drooghas
Huubas Drooghas
Pasidalykite straipsniu

Per pastaruosius 20 metų priežastys, kurios anksčiau lėmė Klaipėdos ir panašaus tipo miestų egzistenciją, nuolat keitėsi. Daugelis ankstesnių inspiracijų jiems kurtis išnyksta. Egzistuojantis miesto funkcinis formatas jau nebetinka ateičiai.

Ar šiame globaliame pasaulyje vis dar egzistuoja ateitis tokiems ir panašiems (ar mažesniems) miestams kaip Klaipėda? Ar jie vis dar turi ateitį? Jei taip, kaip ją turėtume projektuoti?

Atsakymų į šiuos klausimus bus ieškoma Klaipėdos universiteto (KU) Menų akademijos Architektūros, dizaino ir dailės katedros (ADDK) inicijuotame praktiniame seminare balandžio 15 d., kuris vyks KU Aula Magna korpuso konferencijų salėje (Herkaus Manto g. 84).

Renginys bus skirtas sutelkti dėmesį į tvarų miesto karkasą ir urbanistinį valdymą, kaip pagrindą naujoviškam požiūriui į miesto planavimą. Kūrybinių dirbtuvių metu dalyviai atliks eksperimentą ir galbūt drauge nubrėš tvaraus miesto karkasą.

Renginyje įžanginę paskaitą skaitys žinomas olandų architektas-urbanistas, miestų bei teritorijų planuotojas Huubas Drooghas. Olandijos bendrovės RDH/Rothuisen Architecten Stedenbouwkundigen ir RDH Architekci Urbanisci Sp.z.o.o. (Lenkija) partneris H. Drooghas – miestų planavimo ir miestų bei regionų darnaus vystymo specialistas.

Per savo darbo karjerą jis dalyvavo daugelyje projektų, susijusių su miestų plėtra, rengė miestų bendruosius planus, urbanistinio dizaino projektus, konsultavo urbanizuotų teritorijų planavimo klausimais.

Nuo 2005 metų sėkmingai konsultuoja bei projektuoja ir Lenkijoje, tad yra puikiai įvaldęs ne tik jam artimos Vakarų Europos planavimo naujoves, bet ir gerai susipažinęs su Rytų Europos miestų urbanistine specifika.

H. Droogho paskaitos skirtos ne tik specialistams, politikams, bet ir plačiajai visuomenei, nes be jos dalyvavimo nebeapseina Europos ateities miestų planuotojai.

Jei bus pageidaujančiųjų, balandžio 16 d. 10–12 val. vyks ekskursija po Klaipėdos pilies teritoriją, gidas – prof. dr. Jonas Genys.

Praktinio seminaro balandžio 15 d. programa

• 10.00–11.30 Įžanginė (inspiruojanti) Huubo Droogho paskaita „Gyventojai, verslas ir politika… Ar vis dar egzistuoja ateitis šiame globaliame pasaulyje tokiems ir panašiems miestams kaip Klaipėda?“
• 11.30–12.30 Pertrauka.
• 12.30–12.45 Individualus požiūris.
• 12.45–14.30 Kūrybinis darbas grupėje, 1 dalis. Dirbkime kartu.
• 14.30–16.00 Kūrybinis darbas grupėje, 2 dalis. Komunikuokime!
• 16.00–16.30 Neformalus apibendrinantis pokalbis.

Registracija būtina (http://goo.gl/forms/HC9iEL6m1V). Kontaktinis asmuo – ADDK vedėja doc. Ramunė Staševičiūtė
(tel. 8 699 48 686, ramune.staseviciute@ku.lt).


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video