Visos amžinos statybos kažkada baigiasi. Net ir Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos. Tiesą sakant, aštuoneri metai Lietuvos Nacionalinės bibliotekos rekonstrukcijos atrodo kaip minutė, palyginus su faktu, kad Rygoje Nacionalinės bibliotekos pagal architekto Gunaro Birkertso projektą kūryba ir statybos truko beveik 30 metų. Latviai ledkalniu miestovaizdyje vadinamu statiniu didžiuojasi kaip viena šiuolaikiškiausių bibliotekų regione. Ar jai nusileis lietuviškoji?
Po rekonstrukcijos greta Seimo rūmų esanti biblioteka iš išorės neatrodo labai pakitusi, tačiau žada naujų veiklų, pojūčių ir atradimų ne tik ištikimiems knygų mylėtojams, bet ir tiems, kurie iki šiol ne itin domėjosi literatūra.
Kokia ir kaip nauja programa ir įvaizdis sutalpinti į vienu iš Vilniaus ženklų laikomu pastatą, gegužės 18 dienos laidai „Reikia architekto“ Rūtai Leitanaitei pasakojo architektė Leonilė Majerienė, interjero projekto autorius architektas Jokūbas Jurgelis ir Nacionalinės bibliotekos direktoriaus pavaduotojas infrastruktūrai Aidas Sinkevičius.
Žinių radijo laida „Reikia architekto“ transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 val.
[su_box title=”Taip pat skaitykite:” style=”soft” box_color=”#eeeeee” title_color=”#000000″ radius=”0″ class=”dotdotdot”]
[su_posts id=”100607, 91583″ posts_per_page=”2″ tax_operator=”0″ order=”desc” ignore_sticky_posts=”yes”][su_posts template=”templates/teaser-loop.php” tax_term=”163″ tax_operator=”2″ offset=”1″ order=”asc” orderby=”id” ignore_sticky_posts=”yes”][/su_posts]
[/su_box]