Paprastai menas suvokiamas kaip žmonijos civilizacjos pionierius, gimstantis iš ypatingų asmenybių individualios saviraiškos. Tačiau pastaraisiais dešimtmečiais itin aktyviai vystosi ir menas, kuris ieško kontakto su visuomene ir yra orientuotas ne vien į asmeninės menininko pozecijos paraišką, bet į siekiamus socialinius pokyčius.
Kaip menas gali keisti ne tik socialinėse paraštėse esančių žmonių gyvenimus, bet ir miestą, kalbant ne apie atskiras menines instraliacijas, o apie visą fizinę aplinką? Apie tai laidos „Reikia architekto“ kūrėja Rūta Leitanaitė kalbėjosi su menininku iš Hjustono (JAV) Rick Lowe, kuris garsus ne tik savo kūryba, bet ypač – jau 23 metus trunkančiu socialiniu projektu „Eilė namų“ (Row Houses). Neturtingame Hjustono rajone esantis 22 namelių kvartalas veikia kaip savotiškas menininkų ir socialiai globotinų asmenų inkubatorius, kuriame kiekvienam rezidentui suteikiamas šansas ir pagalba atrasti save ir įsitvirtinti.
Pokalbis vyko ekskursijos autobusu po Vilnių „Viešųjų erdvių transformacijos“, kurią organizavo Viešųjų erdvių kongresas, Architektūros fondas, Valstybės pažinimo centras, metu.
Žinių radijo laida „Reikia architekto“ transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 val.