Lietuvoje, anot pranešimų, ekonomika statistiškai auga, o gyvenimo lygis artėja prie vakarietiškų standartų. Dėl to verta džiaugtis. Tačiau akivaizdu, kad šiuo džiaugsmu mėgaujasi tik nedidelė dalis piliečių. Kaip – klasika – atsitinka daugumai kapitalizmo sistemoje gerovę auginantiems miestams, sulig gerovės augimu vienai visuomenės grupei didėja socialinė atskirtis.
Kad mieste būtų gera gyventi ir sumaniausiems, versliausiems, sėkmingiausiems, ir silpniausiems, ne tiek sėkmingiems, reikalingi humaniški, bendruomeniški sprendimai, taip pat – ir miesto planavime. Viena akivaizdžiausių aikštelių pademonstruoti minėtas vertybes – socialinis būstas, kuris Lietuvos miestuose toli gražu nėra pakankamas nei kokybiškas. Socialinio būsto bėdos būdingos ir labai išsivysčiusioms, turtingoms Europos šalims.
Kaip jos sprendžiamos tokiose šalyse, laidos „Reikia architekto“ autorei pasakojo mums papasakos menininkas, architektas, pedagogas iš Didžiosios Britanijos Davidas Robertsas. Savo disertacijoje D. Robertsas tyrė Londono socialinio būsto kvartalų istoriją, bendravo su gyventojais ir kūrė tokio būsto regeneravimo scenarijus.
Žinių radijo laida „Reikia architekto“ transliuojama kas antrą ketvirtadienį 14.35 val.