Top Baneris

Projektuotojams teks įrodyti, kad naudojasi licencijuota programine įranga

2016 liepos 27 d.
Pasidalykite straipsniu

Aplinkos ministerija viliasi, kad prieš kelias dienas patikslintas Statybos techninis reglamentas „Statinio projektavimas“ sumažins nelegalios projektavimo programinės įrangos naudojimo mastą. STR papildytuose nuostatuose nurodoma, kad statinio projektui rengti privalu naudoti licencijuotą projektavimo programinę įrangą.

Tai įrodyti statinio projektuotojas turės statinio projekto bendrojoje dalyje pateikdamas statinio projektui parengti naudotos licencijuotos projektavimo programinės įrangos sąrašą pagal statinio techninio projekto sudedamąsias dalis.

Darbas su projektavimo programine įranga architektui ar konstruktoriui suteikia konkurencinį pranašumą – taip jie gali atlikti tikslius skaičiavimus ir pasiūlyti statytojui kelis statinio projekto variantus, pavyzdžiui, ekonomiškai patrauklesnį statinio projektą su mažesne pradine sąmata, tačiau didesniu energetinių sąnaudų poreikiu ateityje, arba ekologišką sprendimą, tausojantį šilumos energijos išteklius. Bet problema tai, kad šiuo metu, Lietuvos projektavimo įmonių asociacijos duomenimis, daugiau nei pusė Lietuvoje naudojamos projektavimo programinės įrangos yra nelegali. Dėl to nukenčia kiti statinių projektuotojai ir iškreipiamos sąžiningo verslo sąlygos.

Apie rinkai dėl nelicencijuotos programinės įrangos naudojimo kylančias problemas taip pat skaitykite:
BIMLINK 2015: kitokio požiūrio link


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video