Top Baneris

Polistireninio putplasčio asociacija prisijungė prie „Modern Building Alliance“ tinklo (1)

2020 spalio 7 d.
20191119 mba 009
„Modern Building Alliance“.
Pasidalykite straipsniu

Polistireninio putplasčio asociacija prisijungė prie „Modern Building Alliance“ (MBA) tinklo, kad kartu su Europos partneriais sustiprintų polimerų pozicijas statyboje, ją darant saugią ir tvarią.

MBA 2018 m. įkūrė penkios asociacijos ir penkios didelės chemijos įmonės: BASF, DOW, „Covestro“, „Kingspan“ ir „Huntsman Hollvand BV“. Tarp MBA steigėjų yra ir Europos polistireninio putplasčio gamintojų asociacija (European Manufacturers of Expanded Polystyrene, EUMEPS), kurios narė yra Polistireninio putplasčio asociacija (PPA).

„Partnerystė su MBA lietuviškojo putplasčio EPS gamintojus dar labiau priartina prie naujausių žiedinės ekonomikos statybos tendencijų Europoje”,– sako PPA prezidentas Saulius Skrodenis.

Pasak jo, šiuolaikiniai statiniai be polimerų neįsivaizduojami. Nors statiniams tenka apie 20 proc. plastikinių medžiagų paklausos, dėl ilgo jų tarnavimo laiko statybų sektoriuje susidaro tik 6 proc. visų plastiko atliekų. Plastikai sudaro tik nedidelę visų statybinių atliekų dalį. Nepaisant to, MBA nariai deda daug pastangų, kad pasibaigus jų tarnavimo laikui pagerintų šių produktų rūšiavimą ir perdirbimą.

„Polistireninis putplastis gali būti perdirbtas neribotą skaičių kartų, jis apskritai yra labai draugiškas aplinkai, su itin mažu CO2 pėdsaku, tad esame labai gerose žiedinės ekonomikos pozicijose, kurias partnerystė su MBA dar labiau sustiprins”,– sako S. Skrodenis.

Vienas esminių MBA siekių yra statybų sektoriuje padidinti gaisrinę saugą. Anot MBA, pastatų gaisrinės saugos užtikrinimas yra sudėtingas klausimas, reikalaujantis specialistų, dirbančių pastatų projektavimo, statybos ir priežiūros etapuose, kompetencijos ir aiškaus jų vaidmenų ir atsakomybės nustatymo.

„Statybų sektoriui gaisrinė sauga yra labai svarbi. Jai reguliuoti būtinas holistinis ir faktais  pagrįstas požiūris. Turime nagrinėti ir vertinti visą vertės grandinę, kad sukauptume reikiamų duomenų, žinių ir kompetencijų. MBA dirba šiomis temomis ES lygiu, ir mes džiaugiamės galėdami plėtoti savo tinklą su savo pramonės atstovais, kurie siekia tų pačių ambicijų nacionaliniu lygiu”,– sako MBA vykdomasis pirmininkas Quentin de Hults.

Jo vadovaujama organizacija yra parengusi „ES gaisrinės saugos vadovą“ (EU Fire Safety Guide), kuris pastatų gaisrinę saugą suskaido į septynis dėmenis: Prevencija, Aptikimas, Pradinis malšinimas, Evakuacija, Gaisriniai skyriai, Konstrukcijų patvarumas, Gesinimas.

Polistireninio putplasčio asociacija irgi skiria didelį dėmesį gaisriniams tyrimams, aktyviai bendradarbiauja su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu prie VRM.

„Tikiuosi, kad bendradarbiaudami su MBA savo žinių bagažą praturtinsime naujomis žiniomis, ir dėl to laimės visa Lietuvos visuomenė”,– sako PPA prezidentas S. Skrodenis.

Polistireninio putplasčio asociacija įkurta 1998 m. siekiant visuomenei ir statybos rinkos dalyviams suteikti patikimos informacijos apie polistireninio putplasčio savybes bei tinkamą naudojimą.

Header EUGuide

Įdomiausias naujienas sužinokite pirmieji – „Statyba ir architektūra“ Facebook puslapyje:Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • kipros

    2020-11-02, 20:20  

    Sita korumpuota sutve ir stumia tuos kvailus istatymus su A+++++ tai pasaulinis biznis , o jus storinkit sienas po metra putos kurios pilnai uztektu tik tresdalio siltam namui… kad kas pasidometu kur sitos sutves atovai sedi..

Rekomenduojami video