Top Baneris

Pokytis: daugiabučių namų modernizavimo paskolų sutartys bus sudaromos tik būsto savininkų vardu

2023 spalio 3 d.
Renovacijos banga Lietuvoje Europoje
T. Biliūno/BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

INVEGA informuoja, kad keičiasi daugiabučių namų modernizavimo lengvatinių paskolų, kurias INVEGA teiks valdomo Daugiabučių namų modernizavimo fondo lėšomis, sutarčių sudarymo tvarka: nuo 2023 metų spalio mėnesio paskolų sutartys bus sudaromos tik butų ir kitų patalpų savininkų vardu, informuojama pranešime spaudai.

Pagal anksčiau taikytą praktiką buvo galimi du būdai pasirašyti paskolos sutartį: daugiabučio namo butų ir kitų patalpų savininkų naudai arba butų ir kitų patalpų savininkų vardu.

Atkreipiamas dėmesys, kad INVEGAI paskelbus naują kvietimą teikiamos paraiškos bus priimamos ir vertinamos nepriklausomai nuo to, kokį paskolos sutarties sudarymo būdą pasirinko gyventojai, balsuodami gyventojų susirinkimuose dėl paraiškų teikimo pagal  2022 m. gruodžio 12 d. ir  2023 m. vasario 22 d. Aplinkos projektų valdymo agentūros kvietimus. Pareiškėjams, pasirinkusiems sutarties sudarymą butų ir kitų patalpų savininkų naudai, reikės organizuoti naują gyventojų susirinkimą ir surengti pakartotinį balsavimą dėl paskolos sutarties sudarymo būsto savininkų vardu, o naujam gyventojų susirinkimo ir balsavimo organizavimui bus nustatytas papildomas terminas. Pakartotinis gyventojų susirinkimas ir balsavimas dėl sutarties tipo pakeitimo yra privalomas sprendimo priėmimui, kaip tai nustatyta Civiliniame kodekse.

Daugiabučių namų modernizavimo projektų administratoriai, kurie dar nesurengė balsavimo dėl paskolos sutarties sudarymo būdo, kviečiami pristatyti gyventojams sutarties sudarymo būsto savininkų vardu būdo ypatumus.

Šie finansavimo sąlygų pokyčiai ne tik palengvins paskolų administravimo procesą, bet taip pat turės tiesioginį poveikį ir administravimo kaštų sumažėjimui gyventojams. Pagal naują tvarką gyventojai tiesiogiai, be tarpininkų bendraus su finansuotoju dėl savo finansinių įsipareigojimų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video