Top Baneris

Plungės rajonas norėtų užimti krašto lyderio poziciją

2014 spalio 21 d.
Pasidalykite straipsniu

Plungės rajono valdžia skelbiasi galinti pasiūlyti bemaž viską, ko pageidauja investuotojai: tinkamus žemės sklypus, gerą susisiekimo, inžinerinę infrastruktūrą ir, nors tai nepriklauso nuo savivaldybės – palankią geografinę padėtį. Rajono valdžia yra patvirtinusi strateginius planus, kuriuose įvardyti siekiai, plėtros gairės, numatyti žingsniai tikslams pasiekti.

Investuotojai ne kartą yra kartoję, kad veiklai plėtoti pirmiausia reikia tinkamos vietos. Plungės rajono meras Audrius Klišonis įsitikinęs, kad pramonės zonos suplanavimas ir parengimas veiklai yra viena galimybių pritraukti daugiau užsienio investicijų.

Bendrajame Plungės miesto savivaldybės plane įvardyta, kad taršios pramonės ir pramonės, susijusios su gausiu krovinių bei produkcijos pervežimu, objektai bus plėtojami plečiant šiauriniu perimetru esamą pramonės rajoną. Netaršios pramonės objektai, kuriems prižiūrėti užtenka vidutinio sunkumo transporto, galės būti steigiami arčiau gyvenamųjų teritorijų ar net jų centruose, taip gyventojams sukuriant galimybę būti arčiau darbo vietų. Prie planuojamo vakarinio miesto aplinkkelio siūloma įrengti logistikos centrą. Esama ir planuojama teritorija yra šalia geležinkelio atšakos.

„Vienas didesnių Plungės rajono privalumų – patogi geografinė padėtis. Plungė yra tarptautinio geležinkelio transporto koridoriaus trasoje, geležinkeliais šiuo metu pervežama didelė dalis krovinių ir keleivių srautų. Taip pat netoli yra jūrų uostas, oro uostas. Visa tai galima tinkamai išnaudoti“, – sakė A. Klišonis.

Ar viliojant investuotojus galima žadėti, kad rajone nebus darbo jėgos stygiaus? Reikia pripažinti, kad statistika šiuo klausimu nėra itin palanki. Plungės rajono gyventojų skaičius nuo 2003 metų nuolat mažėjo, ir, pavyzdžiui, 2010-aisiais rajonas jau buvo netekęs 1126 gyventojų. Daugiausia žmonių emigravo į užsienį arba didžiuosius šalies miestus.

Dar keletas Plungės rajono trūkumų – ne visiškai išnaudojamas turistinis miesto potencialas. Atkreiptinas dėmesys ir į prastą techninę senų daugiabučių būklę. Viena grėsmių – netvarkant rekreacinės infrastruktūros dalis turistų rinksis kitas vietoves poilsiui.

Vertinant Plungės rajono privalumus, pirmiausia vertėtų paminėti išplėtotą susisiekimo infrastruktūrą, rekonstruojamas ir tiesiamas naujas miesto gatves. Plungės rajone gausu gamtinių ir kultūrinių išteklių. Teigiamai reikia vertinti ir tai, kad savivaldybė palaiko glaudžius ryšius su socialiniais bei ekonominiais partneriais, kaimyninėmis savivaldybėmis, nevyriausybinėmis organizacijomis, užsienio šalių miestais partneriais.

Plungės rajono savivaldybės vadovai teigia, kad iki šiol sugebėdavo pritraukti Europos Sąjungos (ES) fondų lėšų įvairiems projektams įgyvendinti. Tačiau analizėje pastebėta, kad vienas didžiausių trūkumų yra tai, jog dauguma savivaldybės biudžetinių, viešųjų įstaigų savarankiškai negali parengti paraiškų ir pritraukti ES struktūrinės paramos bei kitų tarptautinių fondų lėšų.

Tarp praėjusiais metais įgyvendintų projektų – parengtas specialusis Plungės miesto centrinės dalies sutvarkymo planas, turizmo trasų aplink Platelių ežerą ir jų jungties iki Plungės miesto techniniai projektai. Taip pat parengti ar rengiami detalieji mažesnių miestelių sutvarkymo planai, viešosios paskirties pastatų atnaujinimo, gatvių sutvarkymo bei žiedinių sankryžų įrengimo projektai.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video