Top Baneris

Plečiantis Kauno biuro rinkai, auga turto valdymo paslaugų poreikis

2019 rugpjūčio 7 d.
Verslo centras „River Hall“
Verslo centras „River Hall“. Projekto autoriai: G. Natkevičius, A. Rimšelis, D. Bukauskaitė, D. Kalmatavičius („G. Natkevičius ir partneriai“). Evaldo Lusio nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Tarptautinė nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovė „Newsec“ stiprina komercinio NT valdymo paslaugą ir plečiasi į Kauną. „Newsec“ perima prekybos centro „River Mall“ ir A klasės verslo centro „River Hall“ valdymą. Šiuos objektus „Newsec“ perduoda naujieji objektų savininkai – „EfTEN Real Estate Fund 4“, kurių neseniai sudarytas įsigijimo sandoris tapo vienu didžiausiu komercinio NT sandoriu Kauno istorijoje nuo 2017 metų.

Vienoje patraukliausių Kauno vietų – miesto centro ir senamiesčio sandūroje, prie dideliais eismo srautais pasižyminčios Jonavos gatvės, 11,3 tūkst. kv. m ploto moderniame prekybos centre „River Mall“ šiuo metu yra įsikūrę 29 nuomininkai, didžiausi jų – „Maxima“, „IKEA“, „Topo centras“. Verslo centro „River Hall“, kurio bendras plotas sudaro 8,6 tūkst. kv. m, didžiausi nuomininkai – IT įmonės „Hostinger“, „Oracle“, „Juvare“.

Pasak „Newsec“ turto valdymo grupės vadovės Ridos Kalvaitienės, komercinio NT valdymo paslaugų poreikis auga visoje Lietuvoje – šiemet „Newsec“ pradėjo valdyti 7 naujus biurų pastatus didžiuosiuose Lietuvos miestuose ir įžengė į Kauno biurų rinką. „Biurų priežiūros paslaugos augančioje Kauno biurų rinkoje tampa vis aktualesnės. Įmonės koncentruojasi į pagrindinę savo veiklą bei atsisako papildomų ir daug laiko reikalaujančių, su pagrindine veikla nesusijusių veiklų, tokių kaip biuro valdymas ar priežiūra. Mūsų patirtis rodo, kad tiek nuomininkai, tiek savininkai būna patenkinti profesionalų teikiamomis paslaugomis. Tą įrodo ir nauja sutartis su „EfTEN Capital“, kurie biurus į mūsų rankas perduoda ne pirmą kartą – šiuo metu valdome dar vieną šio vystytojo objektą – „Ulonų verslo centras“ Vilniuje“, – paaiškina R. Kalvaitienė.

Ekspertė pabrėžia, kad turto valdymo paslauga pastaruoju metu Kaune bus ypač aktuali dėl šiemet mieste padidėsiančios biurų pasiūlos. Šiemet Kaune bus pasiūlytas rekordinis biuro plotas – virš 52,3 tūkst. kv. m. Po tokios naujų verslo centrų bangos Kauno biurų rinką sudarys apie 250 tūkst. kv. m, o tai reiškia, kad nuomininkai turės platesnes pasirinkimo galimybes. Biurų savininkams reikės daugiau dėmesio skirti ne tik pritraukiant nuomininkus, bet ir siekiant juos išlaikyti, realizuojant jų poreikius ir investuojant į verslo centro išskirtinumą bei privalumus.

Šiuo metu „Newsec“ Lietuvoje valdo 27 komercinius objektus, kurių plotas viršija 350 tūkst. kv. m, o komandoje dirba 57 profesionalai, kurie yra atsakingi už komercinių objektų valdymą ir jų vertės didinimą. Šiuo metu „Newsec“ valdo 8 prekybos centrus, kurie užima 180 000 kv. m ploto, taip pat – 19 verslo centrų, bendradarbystės ir gamybos paskirties komercinių objektų, kurie užima 170 000 kv. m ploto. Visoje Šiaurės Europoje „Newsec“ valdo 45 milijardų eurų vertės turtą.

„Newsec“ inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video