Top Baneris

Pavilnių ir Verkių regioniniuose parkuose – daugiau kaip trisdešimt pažeidimų

2016 gegužės 25 d.
Verkių g. 136, Vilnius<br>(pavilniai-verkiai.lt nuotr.)
Verkių g. 136, Vilnius
(pavilniai-verkiai.lt nuotr.)
Pasidalykite straipsniu

Žiniasklaidoje pasirodžius pranešimų apie Pavilnių ir Verkių regioniniuose parkuose dygstančius pastatus, aplinkos ministro Kęstučio Trečioko sudaryta darbo grupė vertino, kokie aplinkosaugos pažeidimai juose buvo padaryti.

Iš pradžių atlikta žvalgyba iš oro, o Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos (VSTT), Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI), Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento ir Valstybinės miškų tarnybos atstovai abejonių sukėlusius objektus pagal savo kompetenciją tikrino vietoje.

Tyrimo metu nustatyti 3 atvejai, kuomet statiniai pastatyti neturint jokio leidimo ir dar 30 galimų pažeidimų, kuriems išaiškinti reikės atlikti papildomus tyrimus: 19 tikėtinų pažeidimų Pavilnių regioniniame parke ir 11 Verkių regioniniame parke. Pastarieji susiję su teisės aktų nepaisymu arba netinkamu jų interpretavimu.

Aplinkosaugininkai nustatė, kad Pavilnių ir Verkių regioniniuose parkuose nesilaikyta Saugomų teritorijų įstatymo nuostatų, statant statinius statybos šlaituose ar greta jų sužalotos reljefo formos, pakeistas Vilniaus miesto bendrasis planas ir leista statyti gyvenamųjų namų kvartalus () draustinyje. Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija leido piliečiams asmeniniais tikslais tvarkyti valstybinę žemę greta nuosavybės teise turimų sodybų sklypų. Įrengti užtvarai greta įvažiavimų į privačius sklypus, taip užtveriant valstybinį mišką ir valstybinę žemę.

„Žmonės, įsigeidę gyventi draustinyje, turi suprasti, kad bus apsupti ne tik gamtos grožio, bet ir saistomi draudimų, kurie taikomi tam, kad šioje saugomoje teritorijoje esantys aplinkos elementai būtų kuo mažiau paveikti išorinių veiksnių. Akivaizdu, kad pastarieji Aplinkos ministerijos sistemos pareigūnų nustatyti pažeidimai negalėjo atsirasti be Pavilnių ir Verkių regioninio parko direkcijos žinios. Todėl, nors darbo grupės išvadose toks pasiūlymas ir neįrašytas, bet vis dar kyla diskusijų: gal parkai turėtų būti Aplinkos ministerijos, o ne savivaldybės dispozicijoje“ – spaudos konferencijos metu sakė K. Trečiokas.

Darbo grupė siūlo Vyriausybės atstovui Vilniaus apskrityje įvertinti atsakingų Vilniaus miesto savivaldybės pareigūnų veiksmus ir pasiūlyti taikyti atitinkamą atsakomybę. Savavališki statiniai turės būti nugriauti arba įteisinti. Vis dėlto aplinkos ministras priminė, kad savavališkai pastatytų statinių įteisinimas galimas tik esant įstatymų numatytiems atvejams, tačiau tai visuomet – labai brangus ir ilgas procesas.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video