Top Baneris

Paveldo komisija siūlo vertingų Kauno Naujamiesčio pastatų išsaugojimo strategiją

2017 sausio 3 d.
Kauno Centrinio pašto rūmai. modernizmas.lt nuotr.
Kauno Centrinio pašto rūmai. modernizmas.lt nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Valstybinė kultūros paveldo komisija priėmė sprendimą dėl Kauno miesto istorinės dalies – Naujamiesčio – apsaugos, pateikė siūlymus dėl čia esančių istorinių pastatų pritaikymo strategijos.

Sprendimas parengtas po išvažiuojamojo posėdžio į Kauną, kurio metu buvo aptarti Naujamiesčio tvarkymo plano sprendiniai ir urbanistinio paveldo apsaugos problemos paveldosauginiu, ekonominiu ir socialiniu aspektais.

Siekiant išsaugoti vertingus statinius, Kauno miesto savivaldybei, miesto istorinės dalies tvarkymo plano organizatoriams ir rengėjams rekomenduota artimiausiu metu ieškoti nenaudojamų ir dalinai naudojamų kultūros paveldo pastatų pritaikymo galimybių ir Tvarkymo plano sprendiniuose prioritetą teikti ne naujos statybos, o išlikusios urbanistinės struktūros išsaugojimui.

Viena opiausių Kauno Naujamiesčio problemų – Centrinio pašto rūmų, buvusių „Pažangos“ rūmų ir buvusio Valstybės taupomųjų kasų administracinio pastato pritaikymas. Paveldo komisija rekomenduoja Vyriausybei suteikti šiems statiniams kultūros paminklo statusą, kad šių Lietuvai svarbių pastatų valdytojai galėtų prašyti valstybės paramos projektuojant ir atliekant tvarkybos darbus.

Skaitykite daugiau: www2.lrs.lt
Skaitykite daugiau: www.e-seimas.lrs.lt

Paveldo komisija palaiko jau kelerius metus įgyvendinamą Kauno miesto savivaldybės paveldotvarkos programą, kuri numato ne tik valstybės, tačiau ir savivaldybės saugomų kultūros paveldo objektų tvarkybos darbų finansavimą. Komisija ragina nekilnojamojo kultūros paveldo objektų valdytojus teikti paraiškas tvarkybos darbų finansavimui.

Skaitykite daugiau: www.kaunas.lt

Paveldo komisija kasmet renka informaciją apie savivaldybių biudžeto lėšų, skirtų kultūros paveldo apsaugai, panaudojimą. Atlikto tyrimo duomenimis Kauno miesto savivaldybė yra viena pirmaujančių Lietuvoje.

Skaitykite daugiau: www2.lrs.lt


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video