Top Baneris

Panevėžio NT rinka: „arba dabar, arba niekada“

2019 birželio 27 d.
Panevėžio NT rinka
Plėtojamas individualių namų kvartalas Molainiuose, Panevėžyje. „Inreal“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Panevėžys – penktas pagal dydį šalies miestas. Nekilnojamojo turto rinka čia taip pat išgyvena pakilimo laikotarpį. Jau kelerius metus iš eilės būsto sandorių skaičius Panevėžyje nenusileidžia žemiau 1300, apie 15 sandorių 1000 gyventojų per metus. Plėtojami nauji projektai. Vakarinėje ir pietinėje miesto dalyse auga kotedžų ir individualių namų kvartalai, o centre suplanuota daugiabučio plėtra, ko Panevėžyje nebuvo jau daugiau nei dešimtmetį.

Kita vertus, pasak „Inreal“ Turto vertinimo departamento Panevėžio skyriaus vadovės Rasos Šatinskienės, verslininkų atsargumas taip pat niekur nedingęs. Formuojasi paradoksali situacija, kai augant optimizmui drauge stiprėja ir baimė, atsiranda skubėjimo nuotaika „arba dabar, arba niekada“. Pirkėjai taip pat užtrunka ilgiau priimdami sprendimus, keičiasi jų poreikiai ir norai.

Šiandien populiariausi – įrengti, suremontuoti būstai

„Vis daugiau yra nenorinčių įsirenginėti ar daryti remontą. Mieliau sutinka mokėti brangiau už būstą, į kurį iš karto gali keltis ir gyventi. Tarkim, jeigu suremontuotas standartinis 2 kambarių butas kainuos 45 000 eurų, o neremontuotas – 25 000 eurų, ir jo remontui užtektų 10 000 eurų, didesnį populiarumą turės pirmasis variantas, nepaisant to, kad jis daugiau nei 20 proc. brangesnis“ , – teigia R. Šatinskienė. Anot jos, didelę įtaką šiam pokyčiui turi bankų politika – daug paprasčiau gauti paskolą įrengtam ar suremontuotam butui nei pirkti nevisiškai tinkamą gyvenimui ir paskui ieškoti lėšų įsikėlimui.

Taip pat keičiasi žmonių mentalitetas – jauni žmonės nebemoka arba nebenori būti statybininkais. Vilniuje šios tendencijos plėtojasi jau ne vieneri metai, ir plečiasi į regionus. Tokia tendencija atveria nišą remontą atliekančioms įmonėms ir specialistams, nes nesuremontuotų ir sunkiai parduodamų butų skaičius Panevėžyje auga ir savininkai, norėdami greičiau parduoti turtą turės į jį investuoti. Taip pat ir plėtotojai planuodami projektą ieško ne tik pagrindinių statybos rangovų, bet ir apdailininkų, kurių paslaugas kompleksiškai siūlo pirkėjams, pageidaujantiems visiškos apdailos.

Daugiabučio projektas Klaipėdos gatvėje, Panevėžyje. UAB „Viktauga“ vizual.

Daugiabučio projektas Klaipėdos gatvėje, Panevėžyje. UAB „Viktauga“ vizual.

Paklausa naujos statybos butams mieste – didžiulė, bet … jų nėra

Vos atsiradusi naujų būstų pasiūla dingsta, butai perkami ir perparduodami dar brangiau, nes Panevėžio centre labai trūksta sklypų daugiabučių plėtrai. Sekdama nekilnojamojo turto rinkos tendencijas UAB „Viktauga“ nusprendė nebelaukti ir įgyvendinti 18 butų daugiabučio projektą miesto centre. Modernios architektūros 4 aukštų pastatas Klaipėdos g. 11A pradės kilti jau šių metų liepą. Tikimasi jį užbaigti per metus. Butų plotas varijuos nuo 49 iki 74 kv.m.

Projektas dar nestartavo, bet jau sukėlė susidomėjimą. „Pirkėjai įvairūs. Pirmu aukštu domisi senjorai, parduodantys didelius namus, kurių plotų jiems šiuo metu nebereikia. Jauniesiems įdomūs nedidelio ploto butai, šeimoms – didesni, bent su 2 miegamaisiais“, – pasakoja „Viktaugos“ vadovas Mindaugas Vidzėnas. Vieno kvadratinio metro kaina su daline apdaila projekte sieks 1300 eurų. Bus galimybė įsigyti butą ir su pilna apdaila. „Panevėžio vystytojai nėra dideli, tai suteikia galimybę būti dinamiškais, keisti sprendimus projekto eigoje pagal tai, kaip keičiasi rinka, ko nori pirkėjas“, – sako M. Vidzėnas.

Naujame projekte po namu bus įrengta 19 garažų. Garažo kaina sieks nuo 10 iki 15 tūkstančių eurų. Stovėjimo vietų automobiliams bus įrengta ir šalia namo. Jos papildomai nekainuos.

Žemaaukščiai, 2–3 miegamųjų individualūs namai arba kotedžai – populiariausias Panevėžio būsto rinkos segmentas

„Aktyviausia šio segmento plėtra vyksta į pietvakarių pusę nuo miesto centro – Stetiškėse ir Molainiuose. Miesto rytuose patrauklia išlieka Dembavos gyvenvietė. Tai – labiausiai naujakurių vertinamos Panevėžio vietovės. Ten ir kainos kyla sparčiausiai, tiek pastatytų būstų, tiek ir žemės sklypų. Šiose miesto dalyse pilnai išvystyta inžinerinė ir socialinė infrastruktūra: išvedžioti elektros, vandentiekio, nuotekų, dujų tinklai, patogus susisiekimas su miesto centru tiek viešuoju, tiek nuosavu transportu. Čia kuriasi Panevėžio šeimos su vaikais“, – pasakoja R. Šatinskienė.

Tuo tarpu šiaurinė Panevėžio pusė turi prastesnę infrastruktūrą ir susisiekimą, populiarumą mažina geležinkelio linija, skirianti šią miesto dalį nuo centro. Anot turto vertintojos, šiauriau geležinkelio išsidėstęs anksčiau buvęs prestižinis Rožyno mikrorajonas šiandien nebegali pasigirti ta pačia šlove. Kita vertus, norintys didelio, 300–400 kv. m namo, čia galėtų atrasti savo „svajonių būstą“.

Naujas individualių namų projektas Molainiuose, Panevėžyje. UAB „Viktauga“ vizual.

Naujas individualių namų projektas Molainiuose, Panevėžyje. UAB „Viktauga“ vizual.

Naujas individualių namų projektas Molainiuose, Panevėžyje

Į populiariausią Panevėžio būsto segmentą orientuotas kitas šiuo metu plėtojamas „Viktaugos“ projektas Molainiuose. 2,5 ha teritorijoje šalia tvenkinio suplanuotas 19 individualių namų kvartalas, kurio vertė – 3 mln. eurų. A+ energinės klasės namuose įrengiama grindinio šildymo sistema, individualios dujų katilinės. 140–155 kv. m statomi pagal du tarpusavyje derančius architektūrinius projektus 9–12 arų sklypuose. „Projektus parinkome, kad tiktų įvairiems sklypams. Parenkame juos pagal sklypo formą, jo orientaciją į pasaulio šalių kryptis“, – pasakoja M. Vidzėnas. Namo kaina – 1000 eur/kv. m su daline apdaila ir 1200 eur/kv. m su visiška apdaila.

„Dalis pirkėjų pageidauja visiškos apdailos, kurią padarome už 200 eur/kv. m, kita dalis nori įsirenginėti patys. Būna ir taip, kad žmonėms nepatinka apdaila, kurią siūlome, jie turi savo įsivaizdavimą, bet patys tuo užsiimti nenori. Mes taip pat galime padėti. Ne tik atliekant apdailą, bet ir projektuojant ir gaminant baldus, pavyzdžiui, įrengiant virtuvę. Esame labai lankstūs ir, kaip plėtotojai, turime tikrai geresnes pirkimo sąlygas nei individualūs pirkėjai“, – tikina M. Vidzėnas. Tiesa, kol kas tokių pirkėjų, kurie patys norėtų įsirenginėti namus, tarp šio kvartalo naujakurių nėra. Visi jie pirko visiškai įrengtus namus pagal parengtą apdailos aprašą arba pasinaudojo įmonės pasiūlyta individualios apdailos paslauga.

Naujame gyvenamajame kvartale įrengiama visa miesto infrastuktūra: elektra, dujos, vandentiekis, nuotekos, lietaus kanalizacija. Aplinka taip pat sutvarkoma: namo perimetras išklojamas trinkelėmis, projekto teritorijoje bus nutiesti šaligatviai, įrengtas gatvės apšvietimas. Kvartalas nebus tveriamas, tačiau namų savininkai gali pasistatyti tvorą nuo gatvės pusės pagal nustatytą stilių, derantį su namų fasadų apdaila. „Atsiranda norinčių pasistatyti kvartale savo individualius projektus, bet aš taip nesutinku. Tam juk ir kuriamas bendras kvartalas, kad viskas čia tarpusavyje derėtų ir būtų gražu“, – sako M. Vidzėnas.

Šiuo metu projekte pastatyti 3 namai, statomi dar 4, kurie jau yra parduoti. 2020–2021 metais ketinama kvartalą užbaigti.

Kotedžų kvartalo plėtra – po poros metų

Tiems, kam Molainių tvenkinio projekto namai yra per dideli, „Viktauga“ ketina pasiūlyti įsigyti namus kotedžų kvartale Kniaudiškių g. 155, vakarinėje miesto pusėje, netoli prekybos centro „Babilonas“. 3 ha teritorijoje ketinama išplėtoti 88 kotedžus. Būstų plotai svyruos nuo 70 iki 120 kv. m, bus įrengtos krepšinio, vaikų žaidimo aikštelės. Iki 2020 metų planuojama įrengti teritorijos infrastruktūrą, vandentiekį, nuotekas, gatves, o 2021 metais pradėti statybas.

„Inreal“ inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video