Pagėgių savivaldybėje informacijos sklaida – ribota

Pagėgių savivaldybėje informacijos sklaida – ribota

„Pritraukus investuotojų bus sukurta naujų darbo vietų, dėl to sumažės nedarbo lygis Pagėgių savivaldybėje, išaugs sukuriamas bendrasis vidaus produktas, investicijos – tokiu būdu bus plečiama regiono ekonomika ir kuriama geresnė su tuo susijusi aplinka vietos gyventojams“, – teigiama pramonės zonos pristatyme.

Analogiškų planų turėjo ir Panevėžio rajono savivaldybė Ramygalos miestelyje įsteigusi pramonės parką. Investuoti pinigai į infrastruktūrą kol kas neduoda jokios grąžos. Tad Pagėgių savivaldybė turi gerą progą pasimokyti iš svetimų klaidų.

Trumpa statistika

Pagėgių savivaldybė – mažiausia iš Tauragės apskrityje esančių savivaldybių. 2012 metais joje gyveno 9319 gyventojų.

Užimtųjų gyventojų dalis sudarė 53,5 proc. visų žmonių.

2011 metų duomenimis, vidutinis darbo užmokestis savivaldybėje buvo didžiausias apskrityje – 1802 litai.

Savivaldybėje palyginti didelis skaičius pašalpų gavėjų. 2012 metais jų buvo 1121, ir nuo 2010-ųjų šis skaičius auga. Didėja ir išlaidos socialinėms pašalpoms: 2010 metais tam reikėjo beveik 2,725 mln. litų, o 2012-aisiais – jau 3,113 mln. litų.

2012 metais savivaldybėje buvo registruoti 265 ūkio subjektai, iš jų veikiantys – 126.

Statybos darbų apimtys 2012 metais savivaldybėje siekė beveik 29,5 mln. litų ir palyginti su 2010 metais išaugo net 198 proc.

Vertinimas

Vieni rodikliai įspūdingi, kiti – liūdina

Lietuvos laisvosios rinkos instituto ekspertas Laurynas Rekašius

Laisvosios rinkos instituto sudaromame savivaldybių indekse Pagėgių savivaldybė užėmė iki šiol aukščiausią 22 vietą iš 53 rajono savivaldybių. Savivaldybės investicijų srities įvertinimas gerokai viršijo šalies vidurkį (49 balai) ir siekė 62,6 balo (iš 100 galimų).

Parengti investuotojams tinkami sklypai su reikalinga infrastruktūra, be abejo, prisidėjo prie geresnio investicijų srities įvertinimo. Tam įtakos taip pat turėjo beveik du kartus išaugęs materialinių investicijų skaičius. Per metus jis įspūdingai šoktelėjo į viršų nuo 2331 iki 4290 litų ir aplenkė šalies vidurkį (4104 litai). Tačiau savivaldybei dar yra kur pasitempti: Pagėgiai atsiliko nuo savivaldybių vidurkio pagal veikiančių ūkio subjektų skaičių, tenkantį tūkstančiui gyventojų. Čia gyventojui teko 17 ūkio subjektų, o Lietuvoje vidutiniškai – 21. Itin silpnai rajonas pasirodė pritraukdamas tiesioginių užsienio investicijų: jų vienam pagėgiškiui teko tik 62 litai, o šalies gyventojui vidutiniškai – 4448 litai.

Pagėgių savivaldybė pasižymėjo palankia mokesčių aplinka. Vidutinis fiksuotas pajamų mokesčio už verslo liudijimus dydis buvo mažesnis nei Lietuvos vidurkis (598 litai) ir siekė 420 litų. Vidutinis nekilnojamojo turto mokesčio tarifas irgi buvo tarp mažiausių šalyje – 0,3 proc. (šalies vidurkis – 0,71 proc.) Erdvės mažinti ir taip žemus mokesčius beveik nėra, todėl savivaldybė turi ieškoti kitų būdų, kaip sudominti investuotojus.

Labiau pasiteisintų investicijos į technologijas

Lietuvos pramonininkų konfederacijos Ekonomikos ir finansų departamento direktorius
Sigitas Besagirskas

Žinant gyventojų įpročius verstis kontrabanda, potencialūs investuotojai Pagėgių savivaldybėje tikrai susidurtų su darbo jėgos problema.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai