Top Baneris

Pagėgių savivaldybėje informacijos sklaida – ribota

2014 lapkričio 3 d.
Pasidalykite straipsniu

Ieškodamas informacijos apie strateginius Pagėgių savivaldybės veiklos planus, kitokius planavimo dokumentus ar verslo aplinką potencialus investuotojas tikriausiai pagalvotų, kad šiame krašte sustojęs laikas. Interneto svetainėje sudėtinga rasti naujesnės informacijos, aptinkami tik 2009 metais pasirašyti dokumentai. Naujos informacijos yra labai nedaug. Užsienio šalių investuotojai iš viso liktų it musę kandę, nes nei rusų, nei anglų kalba čia nėra aktualių naujienų.

Oficialiai apie Pagėgius pateikiamos žinios – tai naujausi įgyvendinami projektai, finansuojami iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų. Tačiau informacijos labai negausu, kaip ir pačių įgyvendintų investicinių projektų.

Bene aktualiausia verslo visuomenei informacija turėtų būti apie Pagėgių pramonės zoną. Skelbiama, kad ji sukurta siekiant plėsti krašto ekonomiką, didinti gyventojų užimtumą ne valstybiniuose, bet kituose sektoriuose, išnaudoti gerai išplėtotus transporto koridorius ir palankią geografinę Pagėgių miesto padėtį.

Šiuo metu pramonės zonoje yra įrengta pradinė infrastruktūra: aptarnavimo kelias su šaligatviu, pakloti ryšių, kanalizacijos, lietaus kanalizacijos, vandentiekio, elektros tinklai, sukurta reikiama infrastruktūra naujai besikuriančioms įmonėms arba jau įsikūrusiųjų plėtrai.

Savivaldybės atstovai teigia, kad Pagėgių pramonės zonoje sudarytos palankios sąlygos kurtis įmonėms, nes čia suformuota infrastruktūra leidžia prisijungti prie vandentiekio, kanalizacijos, ryšių, lietaus kanalizacijos, elektros tinklų. Be to, sukurtos sąlygos pasiekti pramonės zoną. Visa infrastruktūra yra atvesta iki pramonės zonos ribų, todėl besikuriančioms įmonėms tereikia papildomų investicijų savo sklypui įrengti.

Pagal detalųjį planą pramonės zonoje yra išskirti 7 sklypai: 3,22, 3,74, 2,96, 2,77, 4,67, 4,02 ir 1,66 hektaro ploto. Šiuo metu čia nėra jokių pastatų. Infrastruktūra įrengta tik iki pramonės zonos, kuri su apsaugine juosta užima apie 30 hektarų plotą. Tolesnei plėtrai planuojama panaudoti laisvus plotus, esančius pietiniame teritorijos pakraštyje, ir taip išplėsti zoną iki 70 hektarų. Steigtis sukurtoje pramonės zonoje gali ir stambūs, ir smulkūs investuotojai.

Savivaldybės teigimu, pagrindinis Pagėgių miesto pramonės zonos privalumas yra gerai išplėtoti transporto koridoriai, kuriais pasiekiami didžiausi Lietuvos logistikos centrai – Kaunas, Klaipėda. Be to, pro Pagėgius eina geležinkelis Klaipėda–Pagėgiai–Sovetskas–Kaliningradas–Berlynas, miestas yra netoli Rusijos Federacijos Kaliningrado srities, su kuria jungia geležinkelis.

Kadangi Pagėgių savivaldybėje nėra daug pramonės įmonių, konkurencija šiame regione naujai besikuriančiam verslui yra minimali. Be to, šalia pramonės zonos planuojama pastatyti Pagėgių miesto buitinių nuotekų valymo įrengimus, čia veikia kietųjų atliekų surinkimo aikštelė.

Į pramonės zoną bus ketinama prisikviesti ir vietos, ir kitų šalies vietovių bei užsienio įmonių. Pritraukdama privačių investicijų Pagėgių savivaldybė ketina atsižvelgti į du pagrindinius prioritetus: kuriamos pramonės įmonės negalės kelti žalos šio regiono gamtai; privačios bendrovės gamybos procese esant galimybėms turės naudoti atsinaujinančius vietos bioišteklius.

Savivaldybė tiki, kad pagrindiniai prioritetai aiškiai apibrėžia investuotojų segmentą, kuris yra gana platus, todėl manoma, kad į Pagėgių miesto pramonės zoną verslo įmonių tikrai pavyks pritraukti.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video