Top Baneris

Pabradėje apdovanotas metų renovacijos projektas

2020 spalio 13 d.
renovacija
Pasidalykite straipsniu

Aplinkos viceministras Marius Narmontas ir daugiabučių modernizavimo programą administruojančios Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) direktorius Valius Serbenta šiandien įteikė apdovanojimus Metų renovacijos projekto rinkimų vienu iš nugalėtoju tapusio daugiabučio, esančio Vilniaus g. 108B Pabradėje, bendruomenei ir šio namo atnaujinimą administravusios įmonės „Pabradės komunalinis ūkis“ bei Švenčionių rajono savivaldybės atstovams.

Šiais metais Būsto energijos taupymo agentūros (BETA) kartu su LR aplinkos ministerija inicijavo „Metų renovacijos projekto 2020“ rinkimus, kurių metu visuomenė galėjo susipažinti su kiekvienu projektu ir patyrinėti, kokią naudą po renovacijos gavo daugiabučių gyventojai. Po atviro internetinio balsavimo paaiškėjo, kad, balsavusiųjų nuomone, labiausiai įkvepiantys buvo projektai iš Marijampolės, Vilniaus ir Pabradės. „Be galo džiaugiamės kvartalinės renovacijos rezultatais, o vienas iš geriausiai tituluojamų šių metų projektų įkvepia tik dar labiau. Tai didžiulės komandos darbas, o didelis bendruomenės įsitraukimas prisidėjo prie tokių gerų rezultatų, nes be jų nebūtume to pasiekę“, – teigė Švenčionių rajono savivaldybės meras Rimantas Klipčius.

Pastaruoju metu Lietuvoje vis garsiau kalbama apie kvartalinę renovaciją, kuri apima ne tik pavienių namų modernizavimą  – kartu atnaujinama visa kvartale esanti infrastruktūra, į kurią įeina žaliosios zonos, kiemų aikštelės, jų apšvietimas, sporto aikštynai, vaikų žaidimo aikštelės ir kita infrastruktūra. „Švenčionių rajono savivaldybė viena geriausių pavyzdžių Lietuvoje, kuri vykdo darbus ir sėkmingai integruoja skirtingas kvartalų atnaujinimo priemones, o vienas geriausių šių metų projektų tik įrodo, kiek daug gali nuveikti bendruomenė bei savivaldybė veikdamos kartu, ir kaip gali pasikeisti gyvenimo kokybė“, – kalbėjo BETA direktorius Valius Serbenta.

Švenčionių rajono meras Rimantas Klipčius su Aplinkos ministerijos, BETA bei savivaldybės atstovais pasveikinę gyventojus lankėsi ir Švenčionėliuose, kuriame baigiamas įgyvendinti vienas geriausių daugiabučių bei aplinkos sutvarkymo pavyzdžių: įrengti automobilių stovėjimo aikštelių darbai, atnaujinti ir kvartalo šaligatviai, vaikų žaidimo aikštelės, LED apšvietimas, požeminės konteinerinės aikštelės, įrengtas naujas sporto aikštynas. Toks darbų planavimas bei atnaujinimo darbų mastas keičia ne tik kvartalo „veidą“, bet ir visą rajoną tiesiog neatpažįstamai“ – vieningai pritarė visi Švenčionių rajono svečiai.

„Sėkmingai įgyvendinti projektai bei šildymo sąskaitų žymus sumažėjimas paskatino vis daugiau gyventojų pritarti būsto renovacijai. Tuo tarpu paraleliai vykstantis gyvenamosios aplinkos atnaujinimas žmones „išjudino“ tik dar labiau“ – teigia Švenčionių rajono administarcijos direktorė Jovita Rudėnienė.

Be kvartalinės renovacijos įgyvendinimo priemonių, vyksta ir kiti projektai – įrengiamos požeminės konteinerinės aikštelės, kuriose sumontuojami šiuolaikiški konteineriai atliekoms surinkti. Dalį šių aikštelių papildė ir tekstilės konteineriai. Visos šio priemonės Jie pakeitė jau daugelį metų naudojamus nusidėvėjusius plastikinius konteinerius: nebeliko blogų kvapų, tapo tvarkingiau.

Pasak Aplinkos ministerijos viceministro Mariaus Narmonto bei BETA direktoriaus Valiaus Serbentos Švenčionių rajonas demonstruoja puikius kvartalinės renovacijos rezultatus: nemaža dalis savivaldybių dar tik žengia į šį naują procesą, kuomet Švenčionių rajonas jau gali būti puikiu praktiniu pavyzdžiu kitoms savivaldybėms įgyvendinant tokio masto kompleksinės kvartalinės renovacijos projektus.

Įdomiausias naujienas sužinokite pirmieji – „Statyba ir architektūra“ Facebook puslapyje:Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video