Top Baneris

Paaiškėjo, kaip atrodys naujasis lengvosios atletikos maniežas Vilniuje

2020 lapkričio 9 d.
lengvosios atletikos maniezas zirmunuose
„Athlon“ projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos architektų sąjunga paskelbė lengvosios atletikos maniežo Vilniuje (Žirmūnų g. 1h) konkurso nugalėtojus. Sudarytoje geriausių projektų eilėje pirmąją vietą užėmė neivardintų architektų darbas „Athlon“ (97 balai).

Antroji vieta atiteko projektui „Kietas riešutėlis mieste“ (93 balai), trečioji – projektui „L4M“ (83,4) balai. Iš viso konkurse buvo vertinama 19 projektų.  I-os vietos laimėtojui skiriama 9000 eurų, II-os – 7000 eurų, III-ios – 4000 eurų premijos.

Vertinimo komisiją sudarė penki nariai: Mindaugas Pakalnis, architektas (Vilniaus miesto savivaldybės vyr. architektas), Rimantas Mikaitis (Lietuvos lengvosios atletikos federacijos direktorius), Rolandas Liola, architektas („Arches“), Tumas Mazuras, architektas („JAD biuras“), Tadas Balčiūnas, architektas („T. Balčiūno įmonė“).

Vilniaus savivaldybė netrukus ketina pradėti derybas su konkurso nugalėtojais, o projektavimo darbai gali trukti iki pusantrų metų.

„Autoriai pavadino projektą graikišku žodžiu ATHLON, kuris reiškia „varžybos“, tuo tikėdamiesi, kad šis pastatas taps sąžiningų ir garbingų varžybų (taip pat ir architektūrinių) namais, bei naujų talentų kalve. Dekonstravus pastato programą ir išskaidžius į mažiausius galimus elementus laikantis funkcinių reikalavimų, sklype tūriai dėstomi atsižvelgiant į artimiausią urbanistinį kontekstą. Taip suformuojamos trys urbanistinės dedamosios – dvaro mastelio administracijos korpusas, maniežo didžiojo tūrio ir pailgo apšilimo korpuso, proporcijomis reaguojančio į vyraujantį Žirmūnų urbanistinį charakterį.

Untitled 82

Untitled 8

maniežo vieta

Pastatą apsups trijų tipų viešosios erdvės – reprezentacinė, ties įėjimais į pastatą pastato vakaruose; gamtinė, su pandusu sklypo šiaurėje; ir atvira zona – minėtas takas sklypo rytuose, išilgai upės. Projektuojamos dvi parkavimo aikštelės – viena labiau dedikuota žiūrovams ir personalui, o kita daugiau orientuota į sportininkus“, – rašoma projekto „Athlon“ aprašyme.

Planuojamas maniežo aukštis – iki 15 m. Planuojama pastato energetinio efektyvumo klasė – A++.

Untitled 9

19. ATHLON A 3 1

 

Kiti konkurso prizininkai:

 

II vieta – „Kietas riešutėlis mieste“

riesutelis1

riesutelis2

riesutelis3

III vieta – „L4M“

22

221

2222

Bendrą konkurso ataskaitą galite rasti čia.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video