Top Baneris

NT projektų plėtotojai tvirtina, kad greičiausiai išperkami brangiausi butai

2015 liepos 28 d.
Pasidalykite straipsniu

Šiemet nekilnojamojo turto rinkai daugiausiai butų pasiūliusios bendrovės „MG Valda“ atstovai teigia, kad aukštos klasės butų paklausa dar nėra patenkinta. Prestižinis būstas šiemet perkamas intensyviau nei vidutinės klasės butai.

2015-aisiais pirkėjams pasiūliusi 689 naujus butus bendrovė „MG Valda“ tapo didžiausia naujo būsto rinkos dalyve. Ji pagal butų skaičių užima apie 17 proc. naujo būsto rinkos (skaičiuojant, kad viso rinkoje yra apie 4100 naujų butų).

„Mūsų rezultatai rodo, kad pirmąjį šių metų pusmetį pardavimai nekrito, nors buvo prognozuojamas nekilnojamojo turto rinkos stabtelėjimas. Didesnio spaudimo kainoms iš rinkos taip pat nepajutome. Pavasarį pastebėjome intensyvesnį rezervacijų augimą, vasarą naujų butų pardavimai viršijo lūkesčius. Šiuo metu jau rezervuota trečdalis naujai statomų butų, kurie bus baigti tik šių ar net kitų metų pabaigoje“, – pasakojo „MG Valdos“ pardavimų vadovas Mantas Umbrasas.

Jis teigė, kad didžiausią „MG Valdos“ pasiūlos dalį sudaro aukštos klasės butai. Antakalnyje statomuose „Pušų terasų“ namuose parduodami 381 butai, Užupyje plėtojamoje gyvenvietėje „Užupio krantinės“ – 180 butų.

Antakalnyje statomoje aukštos klasės gyvenvietėje „Antakalnio terasos“ iš viso bus pastatyti 849 aukštos klasės butai. Pagal pirkėjų susidomėjimą matyti, kad Vilniuje prestižinio būsto paklausa išlieka didelė. Tik pradėjus pardavimus, tiek Antakalnyje, tiek Užupyje pirmiausiai buvo išpirkti dideli butai su geriausiais vaizdais pro langus. Tai bendrovei leidžia teigti, kad yra didelė kategorija pirkėjų, kurie pirmiausiai renkasi butą pagal kokybę, o tik paskui pagal kainą.

M. Umbrasas nemano, kad prestižinės klasės būsto rinka Lietuvoje jau yra prisotinta. Mat kokybiškų didelio ploto butų pirkėjams vis dar trūksta. Priežasčių kainų mažėjimui prestižinio būsto kategorijoje jis taip pat nemato.

Mantas Umbrasas pastebi, kad prieš kurį laiką žmogui, sukaupusiam daugiau lėšų, norėjosi gyventi užmiestyje nuosavame name. Šiandien į didelius butus, turinčius nuosavas erdvias terasas, parvyksta gyventi žmonės iš individualių namų – jiems reikia erdvės ir kartu kokybiškos infrastruktūros.

Dar viena pirkėjų dalis – iki šiol prabangiuose nuomojamuose butuose gyvenę žmonės, nusprendę įsigyti nuosavus namus. Dažniausia tokį sprendimą nulemia santuoka ir gausėjanti šeima.

„Antakalnyje prestižinės klasės butus įsigyja nemaža dalis jaunų žmonių iki 35 metų – tai aukštas pareigas užimantys ir didesnes pajamas gaunantys, daug karjeros srityje pasiekę vilniečiai, kurie nusprendžia investuoti į savo nuosavus namus. Žinant jaunų žmonių polinkį nuomotis būstą, matome, kad nuosavus namus turėti jie nusprendžia tik labai gerai viską įvertinę. Jie butą renkasi pusę metų ir ilgiau. Tai itin reiklus mūsų pirkėjų segmentas, kuriam svarbi ir buto kokybė, ir vystytojo patikimumas“, – pasakojo M. Umbrasas.

Dar viena pirkėjų kategorija yra savo sukauptas lėšas investuoti norintys žmonės – jiems svarbiausias yra butų likvidumas, todėl prioritetas atiduodamas kokybei ir vietai. Tokie pirkėjai renkasi kokybiškus butus, kurie yra prestižinėse Vilniaus vietose ir kurių vertė greitai nenukris.  Toks pirkėjų segmentas itin aktyvus šiuo metu, kai bankų mokamos palūkanos už indėlius siekia nulį, o surasti galimybes saugiai investuoti su norima grąža tampa vis labiau sudėtinga. 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video