Justina GRAINĖ
Besiplečiančiame ir vis įdomesnį veidą įgaunančiame Naujamiestyje vienas po kito kuriami įspūdingi architektūriniai pastatai, miestui bei jo svečiams siūlantys naujos patalpas, idėjas ir koncepcijas. Vienas iš pavyzdžių – Kauno gatvėje iškilęs įspūdingas, inovatyvus verslo centras K22, tapęs geidžiama vieta verslui.
Prie Naujamiesčio veido priderintas naujasis verslo centras išsiskiria savo architektūra. Kompleksą sudaro du skirtingo aukščio pastatai. Vienas iš dviejų korpusų yra 9, o kitas – 6 aukštų. A+ energinės klasės verslo centre įrengta lauko terasa verslo centro darbuotojų laisvalaikiui, dviračių saugyklos kartu su dviračių bei paspirtukų pakrovimo punktu, greitaeigiais liftais. Kaip nurodoma projekto pristatyme – tai centras išmaniam verslui.
Architektūrinis skirtingų tūrių sprendimas verslo centre K22
Išskirtinius pastatus kūrusi architektė Toma Kartočienė sako, kad tokį architektūrinį modelį, kai verslo centrą sudaro du skirtingų aukščių pastatai, lėmė urbanistinė aplinka, esamas Kauno gatvės perimetrinis užstatymas, gatvės išklotinė, aukštesnį pastatą atitraukiant nuo gatvės į kvartalo vidų. „Architektūrinė pastato koncepcija – tarsi vienas tūris, skilęs į du, kurių skilimo vietoje pasirinktos stiklo plokštumos, vaizduojančios branduolį. Pastatus norėjosi sujungti, todėl antrame aukšte pasirinkta terasa, kuri yra ir įėjimų zona. Užsakovo pasitikėjimas ir įsitraukimas į kūrybinį procesą lėmė gerą rezultatą“, – sako architektė.
Ne veltui pristatoma, kad tai – inovatyvus verslo centras. Čia individualiai kiekvienam biurui įrengtos modernios šildymo, vėdinimo ir kondicionavimo sistemos. Be to, vienas iš svarbių tikslų buvo sukurti tokio aukščio pastatą, kuris atitiktų reglamentus, bet kartu suteiktų galimybę pro viršutinio pastato aukšto langą mėgautis Vilniaus senamiesčio panorama. Po pastatu sukurta erdvi dviejų aukštų automobilių stovėjimo aikštelė, kurios plotas siekia 500 kv. m. Būtent jos projektavimas mažame sklype, kaip sako architektė, buvo vienas didžiausių iššūkių šiame projekte.
Patalpos verslui su aukštomis lubomis
Nuomai skirtos erdvės suprojektuotos taip, kad patalpos lengvai transformuotųsi ir būtų pritaikomos bet kokio dydžio biurams. Tad verslo centras gali didžiuotis itin aukštomis lubomis, lubomis, siekiančiomis net 3,2 metrus. Tai padėjo paslėpti inžinerines komunikacijas ir sukurti erdvesnes patalpas. Sienoms buvo pasitelktos surenkamo gelžbetonio konstrukcijos.
Siekiant sukurti inovatyvų, A+ klasės biurų kompleksą, pastatas buvo apšiltintas 250 mm apšiltinimo sluoksniu iš polistireninio putplasčio EPS 70 N, administracinėse patalpose naudota grindinio šildymo sistema, taip pat yra papildoma galimybė šildytis kondicionieriais.
Surenkamas gelžbetonis sutrumpino statybų laiką
Generalinio rangovo „Conres“ projektų vadovas Lukas Petrovas sako, kad buvę projektiniai pastato konstruktyvo sprendimai leido sutrumpinti statybų periodą. Surenkamas gelžbetonis buvo naudotas kolonoms, sienoms, perdangoms, laiptams. Tokio pasirinkimo privalumai, lyginant su monolitiniu gelžbetoniu, ne tik sutrumpėjęs statybos terminas, bet ir mažesnė tarša bei triukšmas, užtikrinama surenkamų gaminių kokybė.
„Atliepiant naujausias statybų rinkos tendencijas, buvo panaudotas konstruktyvo ir inžinerinių sistemų projektavimas 3D aplinkoje, projektinių energetinių sprendinių optimizavimas projektuojant, atvirų betoninių paviršių palikimas interjere juos impregnuojant“, – sako „Conres“ projektų vadovas. Kaip nestandartinius sprendimus jis įvardija ir stovėjimo aikštelės sienų torkretavimą, kai betonas purškiamas ant polių, o taip pat retai administraciniuose pastatuose pasirenkamą grindinio šildymo sprendimą.
[su_note note_color=”#fbfbf9″ radius=”6″]Inovatyvūs ir efektyvūs šildymo bei vėdinimo sprendimai
Šildymo, vėsinimo ir vandentiekio perdarymo ir pritaikymo nuomininkų poreikiams darbai objekte buvo patikėti įmonei „Dorteksa“, turinčiai didelę patirtį projektuose tiek privačiame, tiek viešajame sektoriuje.
K22 pastate buvo sumontuotas grindinis šildymas. Svarbiausias tokios šildymo sistemos privalumas – tolygus šildymas. Be to, kadangi sistema montuojama grindyse, patalpose nėra radiatorių, tad tai kartu ir estetiškas pasirinkimas.
Vėsinimui pasirinkta vandeninė šaldymo sistema su kasetiniais šaldymo blokais. Serverinėse įrengti freoninės sistemos kondicionieriai, kurie gali šaldyti ir žiemą esant žemai lauko temperatūrai. Pastate įrengta vėdinimo sistema. Atskiriems nuomininkams pritaikytos atskiros sistemos. Pagal klientų poreikius sistemoms valdyti naudojama automatika.
Įmonės „Dorteksa“ vadovas Vytautas Mieliauskas sako, kad daugiausia pastangų reikalavo prisitaikymas prie didelio tempo pritaikant sistemas konkretiems nuomininkams, taip pat užtikrinti įrangos tiekimą laiku. Be to, dalis nuomininkų keitė patalpų išplanavimą jau montavimo metu, tad komanda turėjo dirbti dinamiškai prisitaikyti prie pasikeitimų.
Kokybiški ir laiku atlikti apdailos darbai
Projekte K22 išorės fasado ir kai kurių patalpų vidaus apdaila rūpinosi ilgą patirtį turinti įmonė „Projektų mozaika“.
Siekdami, kad pastatas kuo labiau įsilietų į Naujamiesčio aplinką, architektai pasirinko klinkerio apdailą, kurios klijavimo darbais ir pasirūpino „Projektų mozaikos“ specialistai. Didžiausias tokios fasado apdailos privalumas – ilgaamžiškumas ir išskirtinė fasado estetika. Klinkeris yra ypač atsparus drėgmei, šalčiai, UV spinduliams, tad pastatas savo išvaizdą išlaikys daug metų.
Profesionalų komanda taip pat atliko apdailos darbus trijuose šešiaaukščio komplekso aukštuose. Čia daugiausia atlikti tinkavimo, gipso montavimo, dažymo darbai, vamzdynai padengti apsauginėmis priemonėmis. Kai kuriose erdvėse paviršiai dengti architektų parinktu grubesnio paviršiaus dekoratyviniu tinku.
Kalbėdamas apie projekte atliktus darbus, įmonės „Projektų mozaika“ projektų vadovas Marius Šoblinskas sako, kad objektas buvo gana standartinis, bet pagrindinis keblumas – terminai. Fasado apdailą reikėjo atlikti laiku, kadangi artėjo šalčiai, o vidaus apdailos darbus svarbu buvo atlikti pagal sutartus terminus, kad patalpų nuomininkai galėtų kuo greičiau įsikelti į naujas erdves.