Top Baneris

INKILAS

Jurate Volkaviciute Agne Seduikyte INKILAS
Jurate Volkaviciute ir Agne Seduikyte Inkilas pagrindine 2

Autorės – Jūratė Volkavičiūtė ir Agnė Šeduikytė

AUTORIŲ KOMENTARAS
Off-grid idėja suteikia laisvę rinktis gyvenamą vietą, skatina ekologiškų energijos šaltinių panaudojimą, supratimą apie būtinas inžinerines sistemas ir atsakingą požiūrį į jas. Off-grid taip pat galima apibrėžti plačiau nei gyvenimą neprisijungus prie bendrųjų inžinerinių tinklų ar mobilumą. Laisvė rinktis būti gamtoje, planuoti savo paties laiką mūsų nuomone yra brangesnė už materialius daiktus. Off-grid namo koncepcija kilo iš noro atsikratyti perteklinių daiktų, skirti dėmesį kintančiai aplinkai, suprasti ją, gyventi gamtoje ir priklausyti nuo jos.
 
Pastatas suprojektuotas taip kad pagal poreikį galėtų būti transformuojamas. Šiltuoju metų laiku, kai daugiausiai būname lauke pastatas išsiplečia į savo plotą prijungdamas dvi terasas. Viena terasa gali būti naudojama nedideliam žolelių daržui, darbo stalui ar kitoms mėgiamoms veikloms. Rytinė terasa skirta poilsiui ir bendravimui, todėl joje planuojamas valgomojo stalas. Naktį užtraukiamos storos tekstilės užuolaidos kurios suskleidus namą naudojamos kitiems pastato langams, kadangi užuolaidų bėgelis eina pastato perimetru.
 
Kiek atvėsus orams rudenį ar ankstyvą pavasarį namas suskleidžiamas, tačiau terasos vis dar naudojamos kaip valgomasis ar kitoms veikloms.
 
Orams stipriai atšalus namas gali būti suleidžiamas per 1,30 m aukščio. Pirmiausiai į patalpų vidų atlenkiamos vidurinės konstrukcijos dalies plokštes antresolės lygyje. Trumpųjų fasadų plokštės išmontuojamos ir saugomos talpose po terasomis. Pasitelkiant teleskopines kolonas viršutinė namo dalis nusileidžia iki apatinės. Pastatas nuleidžiamas ir pakeliamas mechaniškai sukant vairą sandėlio patalpoje. Sumažėjus pastato tūriui ir aukščiui miegamasis perkeliamas į pirmąjį aukštą. Surenkama modulinė lova iš svetainės minkštos dalies bei papildomų dalių kurios kai nenaudojamos laikomos talpoje po grindimis. Mažesnio tūrio pastatą reikia mažiau šildyti, gyvenama jaukiau, prisitaikant prie gamtinių sąlygų. Galimybė sumažinti pastatą taip pat pasitarnauja norint pergabenti jį į kitą vietą. 
 
Pastato aukštis tampa 3,70 m, plotis 3,06 m, ilgis 8,64 m.

DELTA

Greta Vasiliauskaite Grasilda Mintauckyte DELTA

Autorės – Greta Vasiliauskaitė ir Grasilta Mintaučkytė

AUTORIŲ KOMENTARAS
35 kv. m ploto namas yra aprūpinamas saulės moduliuose sugeneruota elektros energija, surinktu lietaus vandeniu, biokoru išgaunama šiluma.
 
Integruoti išmanūs įrenginiai užtikrina patogų gyvenimą.
Namas suprojektuotas taip, kad būtų lengvai eksportuojamas, šios sąlygos riboja pastato dydį ir formą, tad siūloma sulankstomo pastato sistema.
 
Pastato moduliai sudaryti iš anksto paruoštų konstrukcinių sluoksnių, kurie susideda į eksportuojamo dydžio plokštumas. Nuvežus plokštes į vietą, jos išlankstomos į norimų parametrų modulius. Šoniniai fasadai sudedami vietoje iš atskirų dalių.
 
Surenkami namo moduliai gali būti sudedami skirtingose konfigūracijose. Tai suteikia didesnes architektūrines ir funkcines raiškos galimybes namo šeimininkui. Taip kiekvienas būstas gali būti individualiai pritaikomas prie konkrečios aplinkos ir asmeninių žmogaus poreikių.
 
Siūlomi trijų tipų moduliai suteikia architektūrai įvairumo. Jie gali būti statomi kaip savarankiški statiniai arba jungiami tarpusavy, derinant vieno, dviejų ar trijų variacijų modulius. Tokiu būdu galima išgauti begalę skirtingų konfiguracijų, kuriant vienaukščius ar dviaukščius namus.
 
Perstumdydamas vidines namo pertvaras, užsakovas gali susikurti sau tinkamą išplanavimą.

UPEIVIS

upeivis offgrid namas

Autorius – Marius Lukošiūnas

AUTORIAUS KOMENTARAS
„Upeivis“ – tai atsakymas gamtos išsiilgusioms sieloms, norinčioms lėtai keliauti ir atrasti mažai lankomus gamtos kampelius.
 
„Upeivis“ pirmiausiai skirtas gyvenimui upėse, tačiau subalansuotas ir gyvenimui ežere, pakrantėje, miške. Galima savarankiškai judėti vandens paviršiumi. Jame galima šiltai praleisti žiemos šventes, stebėt bundančią pavasarinę gamtą, vidurvasarį paskviest pirtelėn keletą draugų, o rudens vakarus jaukiai praleist prie krosnelės, taip pat patogiai dirbt nuotoliniu būdu, besimėgaujant gamtos apsuptimi.
 
Vidinės patalpos, tūriai atitraukti nuo langų, paliekant praėjimą perimetru, leidžiantį betarpiškam jausti ir stebėti supančią aplinką.
 
Namelio dydis 3.6m x 16m x 3.3m (P x I x A), galima transportuoti sunkvežimiu, ir kranu iškelti į norimą vietą krantinėje ar sausumoje.
 
Tūrinei išraiškai pasirinkta pailgas stačiakampis suapvalintais galais – tai kanalais plaukiojančių namelių, medinių laivų ir garlaivių elementų savita interpretacija.
 
„Upeivio“ plane išskiriamos trys zonas:
1.Lauko erdvė pasitinka apvaliu stalu ir puslankiu suolu,čia ant sienos projektoriumi galima stebėti sporto varžybas ar kino filmą.
2. Pagrindinė gyvenamoji erdvė, svetainė, virtuvė su mobiliu baro stalu, galinčiu kompaktiškai užvažiuoti ant virtuvės darbastalio, taip gaunant didesnę vientisą erdvę. Šalia virtuvės įrengti tualetas ir dušas su atskirais įėjimais, bei nedidelė pirtis su elektrine krosnele.
3. Ramioji, skirta poilsiui, miegui, yra vietos jogos kilimėliui, darbo stalui.

ATOTRŪKIS

Gabriele Milutyte Zilinskiene Atotrukis

Autorė – Gabrielė Milutytė-Žilinskienė

AUTORĖS KOMENTARAS
Neatsiejama pasaulio dalis – žmogaus ir gamtos ryšys priverčia kurti pastatus, aptarnaujančius žmogaus kasdienybę, arčiau gamtos. Šis statinys gali būti pritaikytas bet kokioje aplinkoje: jis savarankiškas, draugiškas aplinkai, nedarkantis kraštovaizdžio, orientuotas į žmogaus ir gamtos ryšį.
 
Projektuojamas gyvenamasis 44,61 kv. m. namas pritaikytas visiems žmonėms: jis gali būti gyvenamas vieno asmens, porų, šeimų su mažais vaikais, o pirmasis statinio aukštas pritaikytas ir judėjimo negalią turintiems žmonėms. Pastato konstrukcija pagaminta iš Cradle to Cradle koncepciją atitinkančių šiaudinių skydų, kurie gaminami specialiose gamyklose ir yra surenkami statybvietėje. Šios konstrukcijos gaminamos milimetrų tikslumu, lengvai transportuojamos ir padeda išpildyti tvaraus pastato koncepciją. Pastato ekterjere naudojamos žaliuzės padeda kontroliuoti tiesioginių saulės spindulių pritekėjimą į patalpų vidų.
 
Šalia pastato numatyta įrengti vietinius vandentvarkos ir nuotekų įrenginius, o elektros energija aprūpinama kombinuota saulės-vėjo energijos gavyba. Šiltuoju metų laiku pagrindiniu energijos šaltiniu tampa saulė, kurios spindulius surenka SoliTek Solid Wall moduliai, vėjo jėgainė prisideda vėjuotomis dienomis. Žiemą, kai saulės spindulių srautas yra kur kas mažesnis, vėjas teikia pagrindinę elektros energiją. Sukaupta ir nepanaudota elektros energija kaupiama automatinėse hibridinėse energijos kaupimo sistemose, kurios numatytos KT Modules talpose. Pastato šildymas (grindinis) ir vėsinimas numatytas Samsung EHS Split šilumos siurbliu, kurio sistemoje taip pat integruota vandens šildymo sistema.
 
Visame pastate naudojami JUNG Vilnius SCHUKO socket ir SCHUKO Socket with USB charger el. lizdai; apšvietimas ir lauko žaliuzės reguliuojamos JUNG KNX push-button universal 2-gang + 2-gang rocker with lens; numatyti būvio davikliai JUNG KNX presence detector min; apšvietimas – UAB „Gaudrė“ IC Lights Suspension 2 black, Bon Jour Ø 45 white, Fort Knox Wall LED Mini white.

JAUNOS POROS GYVENAMASIS NAMAS

Lukas Jucinskis jaunos poros off grid namas

Autorius – Lukas Jučinskis

AUTORIAUS KOMENTARAS
Šiuolaikiškas ir modernus, jaunos poros gyvenamasis namas, pritaikytas sėslaus gyvenimo poreikiui. Baldai ir medžiagiškumas pasirinkti ilgaamžiški: medis, metalas. Šios medžiagos dominuoja UAB „Gaudrė“ šviestuvuose.
 
Spalvų gama pasirinkta neautrali, nerėžianti ir neverginanti akies. Sienų dekoracijai kaip akcentas parinktas medžio masyvas, kuris premena apie mus supančią gamtą. Namas sukurtas taip, jog būtu nepriklausomas nuo centrinio elektros šaltinio.
Ant pastato stogo sumontuoti SoliTek saulės kolektoriai, kurie gali būti pritaikyti visų tipų namams, nepriklausomai nuo kitų įmonių siūlomų produktų. Šviesos junglikiai, kištukiniai lizdai pasirinkti iš modernios ir šiuolaikiškos JUNG Vilnius kolekcijos. Taip pat naudojama labai plačiai naudojama šiuolaikiška oras-vanduo sistema. Padalintos konstrukcijos šilumos siurblys „Vitocal 100-S“ su įprastai aukšta Viessmann apdorojimo kokybe ir efektyvumu.
 
Pastato šildymui pasirinktas šildymui grindinis šildymas norint išvengti nemažai vietos užimančių radiatorių.
Visi pagrindiniai baldai suprojektuoti taip, jog jų nebūtų galima perkelti iš vienos vietos į kitą. Miegamojo kambaryje, spinta suprojektuota atsižvelgiant į patalpos dydį ir turimą vietą. Interjeras pasižymi griežtomis formomis, šviesiomis spalvomis bei harmonija. Daugumoje baldų integruotas veidrodis, kurio buvo norima sukurti daugiau erdvės patalpose.
 
Kaip ir būdingą moderniame ir šiuolaikiškame būste, sukurti kuo daugiau natūralios šviesos, jog būtų taupomi energetiniai ištekliai. Projektui pasirinkti aliuminio konstrukcijos vitrininiai langai, kurie yra ilgaamžiški ir patvarūs besikeičiančioms gamtos salygoms.

AVILYS

Egidijus Valantinas Avilys

Autorius – Egidijus Valantinas

AUTORIAUS KOMENTARAS
Šiuolaikiškas ir modernus, jaunos poros gyvenamasis namas, pritaikytas sėslaus gyvenimo poreikiui. Baldai ir medžiagiškumas pasirinkti ilgaamžiški: medis, metalas. Šios medžiagos dominuoja UAB „Gaudrė“ šviestuvuose.
 
Spalvų gama pasirinkta neautrali, nerėžianti ir neverginanti akies. Sienų dekoracijai kaip akcentas parinktas medžio masyvas, kuris premena apie mus supančią gamtą. Namas sukurtas taip, jog būtu nepriklausomas nuo centrinio elektros šaltinio.
Ant pastato stogo sumontuoti SoliTek saulės kolektoriai, kurie gali būti pritaikyti visų tipų namams, nepriklausomai nuo kitų įmonių siūlomų produktų. Šviesos junglikiai, kištukiniai lizdai pasirinkti iš modernios ir šiuolaikiškos JUNG Vilnius kolekcijos. Taip pat naudojama labai plačiai naudojama šiuolaikiška oras-vanduo sistema. Padalintos konstrukcijos šilumos siurblys „Vitocal 100-S“ su įprastai aukšta Viessmann apdorojimo kokybe ir efektyvumu.
 
Pastato šildymui pasirinktas šildymui grindinis šildymas norint išvengti nemažai vietos užimančių radiatorių.
Visi pagrindiniai baldai suprojektuoti taip, jog jų nebūtų galima perkelti iš vienos vietos į kitą. Miegamojo kambaryje, spinta suprojektuota atsižvelgiant į patalpos dydį ir turimą vietą. Interjeras pasižymi griežtomis formomis, šviesiomis spalvomis bei harmonija. Daugumoje baldų integruotas veidrodis, kurio buvo norima sukurti daugiau erdvės patalpose.
 
Kaip ir būdingą moderniame ir šiuolaikiškame būste, sukurti kuo daugiau natūralios šviesos, jog būtų taupomi energetiniai ištekliai. Projektui pasirinkti aliuminio konstrukcijos vitrininiai langai, kurie yra ilgaamžiški ir patvarūs besikeičiančioms gamtos salygoms.

3D spausdintas namas

Dalia Mikucionyte 3D spausdintas pastatas

Autorė – Dalia Mikučionytė

AUTORĖS KOMENTARAS
Off-grid 3D spausdintas namas funkcionuoja žaliųjų technologijų pagalba o dėl modulinės konstrukcijos yra itin lengvai transportuojamas. Pastatas surenkamas iš trijų atskirų segmentų: dviejų spausdintų ir vieno stiklinio modulio (kurio įkvėpimas – įmonės „KT Modules“ produkcija gaminančios ir individualius užsakymus).
Gyvenamasis namas pritaikytas 1-2 žmonėms, asmeniniam naudojimui ar nuomai. 3D spausdinti moduliai yra kraštiniai – rytinis ir vakarinis. Rytinis modulis – pagrindinė ir plotu didžiausia namo erdvė, kurioje yra įrengta virtuvė, poilsio zona ir miegamasis. Miegamasis nuo kitų zonų atskiriamas užuolaida, kai norisi šiek tiek daugiau privatumo.
 
Vakarinis modulis skirtas sanitariniam mazgui, kuriame yra įtraukta techninė zona, joje montuojamas „Viessmann VITOCAL 200G“ žemės-vandens šilumos siurblys bei pagal poreikį NC dėžė ir šildomo vandens kaupiklis. Papildomai sanitarinio mazgo modulio išorėje yra prijungta vandens talpykla lietaus surinkimui, kuris naudojamas unitazo bako papildymui bei skalbimo mašinai. Šias dvi 3D konstrukcijas sujungia įėjimą į namą turintis centrinis stiklo modulis, kuriame yra įrengtas valgomasis su galimybe pakeisti erdvės funkciją į darbo studiją.
 
Ant stogo sumontuoti „SoliTek Black Star 60 Cell“ saulės moduliai, kurių generuojama elektros energija palaiko siurblio darbą, tad galima naudotis šiltu vandeniu bei grindinio šildymo sistema šaltojo sezono metu. Saulės moduliai taip pat atlieka paprastesnę funkciją – pridengia centrinę namo dalį nuo tiesiogiai per vitriną krintančių saulės spindulių. Kad būtų galima be rūpesčių mėgautis šiuolaikiniais patogumais yra įrengtas vandens gręžinukas ir nuotekų valymo sistema.
 
Inžinerinių sistemų palaikymui ir kontrolei pasirinkta naudoti @jung prietaisus – mini serveriukas „Smart Visu Server“ bei klimato valdymui skirtas „JUNG CO2 multi-sensor“ universalus daviklis. Elektros lizdams naudojami patogūs ir modernūs JUNG Vilnius kištukiniai lizdai su USB krovimo funkcija.
 
Namo statybai pasirinkta 3D spausdinimo technologija yra taupanti laiką, išteklius ir praktiškai nepaliekanti jokių atliekų. Objekto sukūrimui ir funkcionavimui yra panaudotos inovatyvios žaliosios technologijos, interjere siekiama tęstinumo skleidžiant tą pačią žinią: inovatyvu, lakoniška, patogu. Tad interjero koncepcijai naudojamos tik tvarios medžiagos: natūralūs audiniai, nerūdijantis plienas, stiklas, marmuras, oniksas, medis. Tokios medžiagos bėgant laikui natūraliai dėvisi, o esant poreikiui gali būti atnaujinamos, tad nereikia nieko išmesti. Interjero akcentu pasirinktas įmonės UAB „Gaudrė“ pakabinamas šviestuvas „Flos – IC Lights Suspension 2“.

WABI SABI

Anastasija Bogomolnikova ir Evelina Cetyrkovska Wabi sabi

Autorės – Anastasija Bogomolnikova ir Evelina Četyrkovska

AUTORIŲ KOMENTARAS
Šis off-grid modulinis namas – yra grįžimas prie senųjų tradicijų. Mūsų inspiracija – wabi sabi (Japonijos estetikos filosofija) bei nordiškas gyvenimo stilius. Šiame projekte buvo maksimaliai išlaikytas ryšys tarp žmogaus ir gamtos. Tai – šiltų bei kuklių fasadinių medžiagų ir šviesaus interjero derinys, kuris sukuria harmoniją.
 
Buvo bandoma sukurti ryšį tarp žmogaus ir gamtos ne tik vitrinų dėka, bet ir per fasadų medžiagiškumą. Šiaudai ir deginta mediena turi natūralią faktūrą, kuri neprilygsta šiuolaikinei apdailai. Pagrinde fasadai buvo įkvėpti nordiško stiliaus.
 
Off-grid namelis yra ne vien gyvenamosios paskirties namas. Jis yra geriausias draugas. Visi blokai pastate yra autonominiai. Tai ledžia, esant būtinybei, tam tikrą bloką tranportuot kol kiti bus likę. Tarkime viešą bloką galima nuvėžti į tam tikrą vietą rengti parodą, kol miegamasis ir svetainė bus vietoje. Kur yra blokų angos – ten projektuojamos stumdomos durys. Visi blokai turi fotovoltoninę plokštę, elektrinį šildymą bei vėdinimo sistemą, todėl legvai gali būti atskirti vienas nuo kito.
 
Virtuvės blokas pasuktas taip, kad per jo langus matytusi ateinantys svečiai. Tinkama virtuvės ergonomją savyje sujungia dvi savybes – funkcionalumą ir architektūrą. Didelis panoraminis langas suteikia virtuvei natūralaus apšvietimo bei sujungia žmogų su gamta. Virtuvė yra ypač patogi ir erdvi, subtilaus projektavimo dėka. Salelė galima naudoti taip pat kaip ir valgomąjį stalą. Natūralios medžiagos atspindi wabi-sabi idėją.
 
Miegamasis turi ypač stiprų ryšį su gamtą. Siaurą patalpą su vitrininiu langu per visą sieną taip ir vilioja stebėti gamtą. Palangė yra suprojektuota taip, kad atitinka kedės aukščio bei pločio, todėl grožėtis vaizdais galima ne tik lovoje, bet ir sėdint ant palangės.
Viešas blokas yra multifunkcinė patalpa. Nuo šeimininkų poreikių priklauso patalpos ekspluatavimas. Blokas gali veikti, kaip svetainė arba svetainė-valgomasis. Taip pat pastato mobiliškumas leidžia ekspluatuoti bloką kaip meno arba netgi yogos studiją. Papildomai daugiafunkciškumą užtikrina universalus bloko interieras.
 
Šiame projekte buvo naudojami sekantys produktai:
1. JUNG SCHUKO lizdas LS 1520 modelio ivory spalvos; (JUNG Vilnius)
2. JUNG KNX jungiklis LS CD 10921 ST modelio kartu su klaviša LS 102 KO5 modelio;
3. GAUDRE Bon Jour šviestuvas juodos spalvos; (UAB „Gaudrė“)
4. GAUDRE Skygarden Small šviestuvas juodos spalvos;
5. Viessmann fotoelektrinis modulis VITOVOLT 300 modelio.

TU IR AŠ

Ieva Benete TU IR AS

Autorė – Ieva Benetė

AUTORĖS KOMENTARAS
Namelis TU IR AŠ – pats namelio pavadinimas sufleruoja, jog namelis sukurtas gyventi dviems. Nedideliame 24 kv.m. namelyje yra suplanuotos erdvės poilsiui, miegui, darbui, maisto gamybai, laisvalaikiui.
Atsižvelgiant į šiuolaikinių žmonių poreikius ir greitai besikeičiantį gyvenimo būdą namelio matmenys parinkti taip, kad jį būtų galima patogiai transportuoti jo plotis 2,5 m. ilgis 10 m.
 
17 kv.m. bendroje erdveje įrengta įėjimo bei poilsio zona, miego zona, virtuvės zona. Poilsio zona aukštesnėmis lubomis, jos erdvę paryškina išskirtinio dizaino Coordinates Suspension 2 anodized champagne šviestuvas, siena taip pat dekoruota tos pačios linijos Coordinates Wall 2 anodized champagne sieniniais šviestuvais. Centrinėje namelio erdvėje įkomponuota sofa, kavos stalelis, tik įėjus spinta viršutiniams drabužiams, batams. Namelyje įrengta patogi virtuvė su visa reikalinga buitine technika. Taupant vietą dalis stalviršio naudojama ir kaip valgomojo stalas ir kaip darbinė gamybos zona.
 
Pakilus į viršų 4 kv. m. antresolėje įkurtos, darbo ir skaitymo zonos. Atsižvelgiant į šių dienų aktualijas namelio plane didelis dėmesys buvo skirtas pilnavertei darbo zonai. Ji įkurta aukštesniame namelio lygyje, kad tiek vizualiai tiek ir jausmiškai būtų lengviau atskirti darbą nuo poilsio net ir esant mažoje erdvėje. Visame namelyje naudojami kokybiški nuosaikaus dizaino JUNG elektros lizdai bei jungikliai.
 
Atskiroje 3 kv. m. vonios patalpoje suplanuotas dušas, WC, praustuvas. Dideleje spintoje sumontuoti namelio įranga. Čia pasirinktas “Vitocal 200-S” Padalintos konstrukcijos oro/vandens šilumos siurblys. Ant namelio stogo sumontuoti saulės moduliai BLACKSTAR pasižymintys išskirtiniu, subtiliu dizainu.
 
Namelio apdailai pasirinkta dviejų rūšių skarda, tamsiai pilka ir poliruota veidrodinė. Naudojant šių dviejų medžiagų kombinaciją išgaunamas dinamiškas vaizdas, suskaidoma pailga namelio forma, tarsi pranyksta, įsilieja į aplinką. Čia vėl galima grįžti prie namelio pavadinimo TU IR AŠ , kuris simbolizuoja ne tik dviejų žmonių gyvenimą šioje mažoje erdvėje, bet ir paties namelio ryšį su aplinka. Atspindintis paviršius tarsi dar nežinoma erdvė, kuri nuolat, kinta, juda ir keičiasi priklausomai nuo aplinkos.