Top Baneris

Nacionaliniame parke neliko devynių nelegalių statinių

2018 sausio 12 d.
nelegaliai pastatyti nameliai
VTPSI nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Mažeikių rajone, šalia Sėdos ežero, neteisėtai išdygusių statinių istorija baigėsi – Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos nurodymas nugriauti 9 namelius buvo įvykdytas.

Klaipėdos teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamentas gavo Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos pranešimą dėl įtariamų Saugomų teritorijų įstatymo, Miškų įstatymo ir kitų teisės aktų reikalavimų pažeidimų Plinkšių valstybiniame kraštovaizdžio draustinyje. Direkcija savo rašte nurodė, kad sklype, esančiame Mažeikių r. sav., Sedos sen., Uikių k., Telšių g. 105, prie ežero esančiame II A grupės ekosistemų apsaugos miške aptikti galimai nelegaliai pastatyti nameliai.

VTPSI, atlikusi patikrinimą, nustatė, jog minėtoje teritorijoje pastatyti 9 nameliai priskirtini I grupės nesudėtingiems statiniams.

Remiantis direkcijos ir Valstybinės miškų tarnybos pateiktomis išvadomis žemės sklypas patenka į Žemaitijos nacionalinio parko Plinkšių kraštovaizdžio draustinį, o didžioji dalis namelių pastatyti miško teritorijoje. Gamtinių ir kompleksinių draustinių nuostatuose nurodyta, kad draustiniuose draudžiama statyti, laikyti ir naudoti vagonėlius ir kilnojamuosius objektus arba įrenginius (namelius, konteinerius, nebenaudojamas transporto priemones, sandėliukus, garažus, bitininkų ir sodininkų vagonėlius arba namelius).

Vadovaujantis Gamtinių ir kompleksinių draustinių nuostatais minėtame žemės sklype 9 namelių statyba negalima. VTPSI, vadovaudamasi Teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros įstatymo nuostatomis 2017 m. liepos 10 d. surašė privalomąjį nurodymą, įpareigojantį iki 2018 m. sausio 10 d. nugriauti žemės sklype Mažeikių r. sav., Sedos sen., Uikių k., Telšių g. 105 pastatytus 9 namelius ir sutvarkyti statybvietę.

Atlikus privalomojo nurodymo pašalinti pažeidimus įvykdymo patikrinimą 2018 m. sausio 3 d. konstatuota, kad visi 9 neteisėtai pastatyti nameliai yra nugriauti.

VTPSI nuotr.

VTPSI inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video