Mokykla dykumoje neturi kondicionierių: 50 laipsnių karštis vėsinamas natūraliai

Mokykla dykumoje neturi kondicionierių: 50 laipsnių karštis vėsinamas natūraliai

mokykla indijoje be kondicionieriaus

Objektas: mergaičių mokykla

Vieta: Džaisalmeris (Indija)

Architektai: „Diana Kellogg Architects“

Plotas: 836 kv. m

Metai: 2021

Šiaurės Indijos dykumos mieste Džaisalmeryje, dar vadinamame „auksiniu miestu“ dėl pastatų iš geltono smiltainio, vasaros įkarštyje temperatūra gali siekti 50 laipsnių.

Čia pastatai jau seniai buvo projektuojami taip, kad prisitaikytų prie karščio. Nauji pastatai kuriami taip, kad juose būtų patogu dirbti ir mokytis. 2021 m. dykumoje atidaryta Rajkumari Ratnavati mergaičių mokykla vėsinasi natūraliai.

Architektų studija Diana Kellogg Architects“ pasirinko naudoti vietinės kilmės smiltainį – klimatui atsparią medžiagą. Viduje sienos padengtos kalkiniu tinku – porėta ir natūralia vėsinančia medžiaga. Aukštos lubos ir langai saugo nuo karščio, o saulės baterijos ant stogo suteikia šešėlį ir energiją.

Oro kondicionavimas niekur pastate nenaudojamas ne tik dėl jo poveikio aplinkai, bet ir dėl to, kad jis nėra įprastas rajone. Kūrėjai tai įvardija kaip simbolišką ir kartu tvarų pastatą, kuris užtikrins mergaičių mokymąsi šioje nuošalioje vietoje.

Projektą užsakė CITTA, Amerikos ne pelno siekianti organizacija, kurios tikslas – remti „ekonominiu požiūriu sudėtingiausių, geografiškai nutolusių ar marginalizuotų bendruomenių pasaulyje plėtrą“.

Temos: Mokykla Indijoje, Tvari statyba, Tvarieji pastatai

1 komentaras. Leave new

  • Nesupratau- naujiena, kad poretos sienos ir seselus nuo fotoelementu apsaugo nuo 50 laipsniu karscio- Nobelio premija architektams! O straipsnelio autoriui- siuntima i pradine mokykla- kartoti viska!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai