Top Baneris

Mažiausi parduodami butai: nuo Provanso stiliaus „kišenėje“ iki dušo dalybų su kaimynais (1)

2015 gegužės 27 d.
Pasidalykite straipsniu

Ankšta erdvė, senos medinės grindys, nusilupę tapetai, pelėsis virtuvėje ir aptriušusi laiptinė – taip atrodo mažiausias šiuo metu parduodamas butas Vilniuje Grigiškėse (jo plotas 8,3 kvadratiniai metrai, o bendro naudojimo patalpos – 4,6 kvadratiniai metrai). Be parduodamų prastesnės būklės „kišeninių“ butų, pasitaiko įrengtų pagal provanso stilių, turinčių židinį ir esančių prestižinėse sostinės vietose, rodo nekilnojamojo turto skelbimų portalo „Domoplius.lt“ duomenys.

Pasak „Domoplius.lt“ projekto vadovo Evaldo Narbuntovičiaus, radusiems tinkamą mažo ploto būstą neretai tenka paplušėti ir papildomai investuoti, jei nori butą įsirengti pagal savo poreikius.

„Dauguma šiuo metu parduodamų mažo ploto butų yra senesnės statybos, dalis jų reikalauja remonto arba yra bendrabučio tipo namuose, o šie retai pasižymi sutvarkyta aplinka. Taigi kad būtų patogu, kompaktiška ir kokybiška gyventi, žmonės dažnai samdosi specialistus, dizainerius, kad šie patartų, kaip kuo efektyviau išnaudoti mažą erdvę. Tiesa, rasti vieno kambario butą Vilniuje šiuo metu nėra paprasta. Jų pasiūla, palyginti su dviejų ar trijų kambarių butais, jau kelerius metus yra kukliausia“, – sako E. Narbuntovičius.

Pavyzdžiui, mažiausio šiuo metu parduodamo būsto – buto Grigiškėse – skelbime nurodyta, kad jo aplinka sutvarkyta, tačiau pats butas kokybe nepasižymi. Mažame kambaryje stovi sena sukrypusi sofa, nuo sienų plyšta tapetai, o virtuvė pasitinka surūdijusiais vamzdžiais ir ne pirmo naujumo baldais. Už tokį būstą prašoma 6,7 tūkst. eurų.

Beveik tokio paties dydžio, tačiau geresnės būklės butas parduodamas Naujojoje Vilnioje. Bendrabučio tipo name esantis vieno kambario butas aukštomis lubomis yra šviesus ir pakankamai tvarkingas. Jam reikalingas tik kosmetinis remontas.

Be to, namą, kuriame yra butas, supa regioninis parkas, yra bėgiojimo takeliai, šalia teka upė, telkšo gražus tvenkinys. Už šį 13 kvadratinių metrų butą pirkėjas turėtų sumokėti 5 tūkst. eurų.

E. Narbuntovičiaus teigimu, ne visi šiuo metu Vilniuje parduodami mažo ploto butai yra prastesnės kokybės ir atokiau nuo centro. Pavyzdžiui, iš daugumos mažo ploto butų išsiskiria prestižiniame Žvėryno rajone parduodamas butas, kuris užima 20 kvadratinių metrų.

„Jaukus, provanso stiliumi įrengtas butas yra itin funkcionaliai suplanuotas. Viskas, ko reikia gyvenimui, telpa labai nedidelėje erdvėje. Miegamąjį nuo virtuvės skiria pertvara, yra atskiras dušas ir tualetas, butui priklauso sandėliukas. Kambario langai nukreipti į pietus, todėl čia netrūksta saulės, o žiemą galima užkurti židinį. Jo kaina – 50 tūkst. eurų“, – sako nekilnojamojo turto ekspertas.

Kitoje prestižinėje sostinės vietoje – Užupyje – pirkėjų laukia 13 kvadratinių metrų ploto būstas senos statybos mūriniame name. Sutvarkytas butas už 15 tūkst. eurų parduodamas su visais jame esančiais baldais. Skelbime nurodyta, jog šaltą žiemą sąskaitos už šildymą nėra didelės. Be to, prie namo yra erdvi automobilių stovėjimo aikštelė, susisiekimas su centru patogus, o šalia gyvena ramūs ir paslaugūs kaimynai. Tiesa, butas turi vieną minusą. Bendra virtuve teks dalintis su šalia gyvenančiu žmogumi, o dušu – su dar trimis namo gyventojais.

Tarp investuotojų ir pirkėjų greitai populiarėjančiame Naujamiestyje mažo ploto būstų pasiūla – nedidelė.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • mantoseda

    2017-01-11, 12:21  

    Toks 20 kvadratinių metrų mažas butukas visai tiktų jauniems žmonėms. Aš pats visai mielai norėčiau tokiame apsigyventi. Tik galėtų jie būti dar šiek tiek pigesni. Agentūrų skelbimuose, pavyzdžiui: https://www.capital.lt/ tokių išskirtinių pasiūlymų labai sunku rasti.

Rekomenduojami video