„LightHouse II“: gyvenvietės plėtrai – patikrintas receptas

„LightHouse II“: gyvenvietės plėtrai – patikrintas receptas

Be to, patalpose, kuriose tinkuojama ar liejamos grindys, palaikoma technologiškai būtina temperatūra.

Šildymas reiškia papildomas išlaidas, bet taip sutaupoma visada labiausiai trūkstamo dalyko – laiko. „Konstruktyvo darbai visada buvo „Narestos“ privalumas, turime tris labai stiprias brigadas, bet čia užduotys buvo tikrai imlios laikui. Tokiais atvejais svarbu sparčiai ir teisingai atlikti technologinius procesus, svarbu ir priimti greitus sprendimus – turime stiprų projektų vadovą – Beną Šitkauską“, – aiškino E. Kovalenko.

„LightHouse II“ komplekse „Naresta“ pirmąkart išbandė galimybę centrinę šildymo sistemą panaudoti dar nebaigtam objektui šildyti. Apskaičiuota, kad išsivedus per visus aukštus stovus ir prie jų prijungus kaloriferius, šildyti patalpas, kuriose atliekami tinkavimo ar inžineriniai darbai, bus pigiau, negu tai daryti elektra. Tad pirmiausia buvo įrengtas ir UAB „Vilniaus energija“ komisijai priduotas šilumos mazgas.

Statybos ir inžinerinių tinklų įrengimo darbai visą laiką buvo atliekami lygiagrečiai. Objekto viršuje liejant 9 aukšto gelžbetonio perdangą, keliais aukštais žemiau jau buvo montuojami langai (plastikinių profilių „Megrame“ langai, minimizuojant šalčio tiltelių galimybę, buvo montuojami į šiltinamąjį sluoksnį), o apačioje jau buvo klojami vidaus inžineriniai tinklai: šilumos, elektros, elektroninių ryšių, vandentiekio, buitinių bei lietaus nuotekų. Kartu buvo atliekami ir vidaus tinkavimo darbai, betonuojamos tarpinės laiptinių aikštelės ir montuojamos laiptų sijos. Vienu metu statybos aikštelėje neretai dirbo apie 120 vyrų.

Sklandų darbą užtikrina pažangios priemonės

Darbų organizavimą, pasak E. Kovalenko, akivaizdžiai palengvino projektuotojų generaliniam rangovui parengtas trimatis konstrukcinis modelis, leidžiantis vadovaujamajam personalui akimoju patikrinti bet kurio konstrukcinio mazgo sprendinius, racionaliai paskirstyti užduotis, sureguliuoti statybininkų srautus.

Pirmajame „LightHouse“ etape viename pastatų tarpaukštinėms monolitinėms pastato gelžbetonio perdangoms įrengti panaudojusi perdangos klojinių sistemą su krintančiomis statramsčių galvomis „Dokadek 30“, „Naresta“ šią sistemą pasirinko ir antram etapui.

„Naudojant „Dokadek“ nekyla klausimų dėl darbų saugos, itin greitėja darbas – per tris dienas galima surinkti paklotą. Ir tam užtenka 2–4 darbininkų. Geras ir vizualinis rezultatas – lubose padaroma mažiau siūlių, o tai šiandien irgi svarbu, juk daugelis mėgsta palikti atviras monolitines lubas, šias tiesiog nudažydami“, – aiškino E. Kovalenko.

Tarpaukštinėse perdangose įrengiamas garso ir smūgio izoliacijos sluoksnis, biraus užpildo sluoksnis ir armuotas išlyginamasis cemento sluoksnis.

Nestandartiniai elementai reikalauja atidumo

Pats didžiausias darbymetis „Narestos“ komandos laukia vasarą – objekto pridavimas užsakovui numatytas rugsėjį, iki spalio pradžios jis turėtų būti priduotas Valstybinei komisijai. Pirmasis projekto „LightHouse“ etapas įgyvendintas per minimalų terminą, per kurį technologiškai teisingai galima atlikti darbus – 13 mėnesių, tiek pat skirta ir antrajam.

Statant pirmuosius „LightHouse“ daugiabučius viena sudėtingiausių konstrukcinių užduočių buvo balkonų įrengimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai