Top Baneris

Lietuvoje populiarėja investicijos į nestandartinį NT

2017 birželio 9 d.
„Ober-Haus“ nuotr.
„Ober-Haus“ nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Specialistai teigia, kad investuotojai į nekilnojamąjį turtą (NT) visame pasaulyje žvalgosi alternatyvių rinkų ir segmentų – patraukliais NT objektais tampa sveikatos priežiūros įstaigos ar studentų bendrabučiai.

„Ober-Haus“ Būsto departamento vadovo Audriaus Šapokos teigimu, aktyvėjant NT turto rinkai investuotojai ir Lietuvoje nevengia alternatyvių investicijų į gyvenamąjį NT. Itin populiaru šiuo metu – labai mažo ploto butų nuoma. Jei Vilniuje įprastinė metinė nuomos grąža nuomojant standartinį butą yra apie 4–4,5 proc., tai nuomojant mažo ploto butus ji gali siekti ir 8–9 proc. Kartais didesnio ploto butai skaidomi į atskirus mažesnius turtinius vienetus taip siekiant optimizuoti grąžą.

Kitas alternatyvus investavimo būdas – investavimas į trumpalaikės nuomos gyvenamąjį NT. A. Šapoka patvirtino – tinkamai prižiūrint būstą investicinė grąža gali siekti 10–15 proc. Tokios investavimo į būstą kryptys yra populiarėjančios, bet jos toli gražu nedominuoja.

Tuo tarpu sveikatos priežiūros įstaigos, senelių namai ir kitas alternatyvus NT, anot A. Šapokos, yra populiaresnis Vakarų Europoje, bet ne Lietuvoje.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video