Lietuvoje po pertraukos vėl bus rengiami kraštovaizdžio architektai

Lietuvoje po pertraukos vėl bus rengiami kraštovaizdžio architektai

Parkas.VGTU .nuotr .2

Šalies universitetuose jau penkerius metus nėra rengiami profesionalūs kraštovaizdžio architektai. Baigiantis 2019-iesiems metams, Studijų kokybės vertinimo centras (SKVC) patvirtino ir akreditavo kraštovaizdžio architektūros bakalauro studijų programą Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Architektūros fakultete. Programa akredituota iki 2024 m. birželio 30 d., o pirmieji studentai bus priimami 2020 m. vasarą (2020–2021 mokslo metams).

„Per penkerius metus, kol nevyko studijos, neišaugo nauji specialistai, jie neatėjo į rinką, neįėjo į komandas, neperėmė patyrusių kolegų patirties ir tai yra blogai. Darbą, kurį geriau atliktų kraštovaizdžio architektai, dabar dirba kitų profesijų žmonės, neturintys visų reikiamų žinių“, – esamą situaciją apibūdina programos rengimo grupės vadovas, VGTU profesorius architektas dr. Gintaras Stauskis.

Pasak jo, tai lėmė, kad tvarkant ar projektuojant svarbius objektus vis dar nemokame išsaugoti ir gausinti gamtos vertybių, susitarti ir įtraukti į procesą visų suinteresuotų grupių, paviršutiniškai žiūrime į tvarumą, kuris apima ne tik ekologinių medžiagų naudojimą, bet siekia tausoti gamtos vertybes, sukuriančias savitą ir įsimintiną kraštovaizdį, taip pat taupyti išteklius viešųjų teritorijų priežiūrai bei užtikrinti kokybišką aplinką visiems gyventojams.

Dar vienas VGTU programos išskirtinumas – tai bus bene pirmoji Europoje nauja kraštovaizdžio architektūros studijų programa, kuriama pagal Tarptautinės kraštovaizdžio architektų federacijos (angl. IFLA) ir Europos kraštovaizdžio architektūros mokyklų tarybos (angl. ECLAS) reikalavimus ir rekomendacijas.

Remiantis tarptautine praktika, ne mažiau nei pusę studijų laiko sudarys praktinės užduotys: pratybos, projektų rengimas, išvykos į vietas, bendravimas su visuomene, kitais proceso dalyviais. Praktikos metu pusę semestro studentai dirbs Lietuvos ar užsienio įmonėse, kartu su patyrusiais specialistais kurdami realius kraštovaizdžio architektūros projektus. Dėstytojų branduolį sudarys geriausi kraštovaizdžio architektūros specialistai: praktikai ves pratybas ir projektavimo užsiėmimus, o teorinius, metodinius, istorinius kursus dėstys universiteto akademikai.

Daugiau apie naują studijų programą skaitykite čia.

Temos: Kraštovaizdžio architektūra, VGTU

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Susiję straipsniai
Susiję straipsniai