Aplinkotvarkos tendencijos ir ateiteis gairės: ateitis – tvariems sprendimams

Aplinkotvarkos tendencijos ir ateiteis gairės: ateitis – tvariems sprendimams

MART5219 scaled

Ar besikeičianti aplinka ir visuomenės poreikiai, klimatinės sąlygos gali įtakoti aplinkotvarkos, grindinio sprendimų tendencijas? Ar gali įtakoti naujų produktų atsiradimą, skatinti naujų sprendimų kūrimą? Tai klausimai į kuriuos pasaulis atsakymų ieško jau dabar ir siūlo sprendimus, leisiančius gyventi tvariau ir žaliau.

Keletą metų iš eilės, ypač vakarų Europoje stebimi orų pokyčiai, kai tenka išgyventi neįprastai lietingus ar neįprastai sausus periodus, aplinkotvarkos specialistus skatina ieškoti sprendimų, kuriuos didžiosios kompanijos pristato viešai, parodose ar demonstracijose partneriams.  

Vienas tokių sprendimų – ažūriniai produktai, galimi įrengti tarpus užsėjant žole. Rinkoje šie produktai tampa būtinybe kiekvienam gamintojui, nes tokie gaminiai pasižymi funkcionalumu, estetika ir atlieka keletą itin svarbių funkcijų.

„Pirmiausia tai – drenavimas. Padidėjus kritulių kiekiui būtini sprendimai leidžiantis dangai sugerti maksimalius galimus kritulių kiekius, išlaikant paviršius funkcionalius ir tinkamus eksploatuoti. Eko gaminiai, kaip pavyzdžiui Eco Line ir Eco Domino puikiai atlieka šią funkciją. Kitas gaminių privalumas – padidintos ertmės, paliekančios didesnes erdves žolei. Dirbdami kartu su agropartneriais, pateikėme klientams konkretaus mišinio ir priemonių leidžiančių užtikrinti drėgmės kaupimą, kaip pavyzdžiui tūrio nekeičiančių, drėgmę sugeriančių granulių naudojimą. Šios granulės, sausėjant dirvožemiui drėgmę atiduoda aplinkai“ – sako UAB Betono mozaika generalinis direktorius Romas Venckus.

Įmonė Betono mozaika jau keletą metų klientams siūlo būtent tokius – ažūrinius, atveriančius daugiau ertmių nei kiti rinkoje esantys gaminiai, tinkamus transporto apkrovoms Eco Line ir Eco Domino gaminius.


Eco Line praejus dviems metams nuo irengimo 2
Eco Line – dveji metai po įrengimo

Kompanijos Godelmann pristatytas gaminys – trisluoksnė trinkelė gebanti kaupti drėgmę viduriniame sluoksnyje ir atiduoti ją paviršinio sluoksnio vėsinimui ar šalia esantiems augalams, inspiruota pagelbėti karščio bangų vasarą kamuojamiems miestams. Toks gaminys geba sukauptą drėgmę panaudoti produkto paviršiaus vėsinimui, ar šalimai esančio augalo poreikiams. Tiesa, būtini tyrimai kaip sėkmingai toks gaminys atlaikytų ekploatavimą šaltesniuose regionuose, kaip atšalimo ciklai paveiktų gaminio savybes.

„Europos rinkoje stebime norą ir siekius kurti žiedinę ekonomiką – naudojimo ciklą pabaigusius gaminius smulkinant ir panaudojant naujų gaminių gamybai, arba susmulkintus gamininius verčiant danga arba net dirvožemio mišiniu, tinkamu auginti augalus“ – sako R. Venckus.

Tokius produktus pristato net keletas gamintojų, tačiau naujausi ir įdomiausi gaminiai, pasak R. Venckaus – tai produktai be cemento, arba produktai cementą keičiantys susmulkintomis statybinėmis atliekomis.

O ar pastebimos spalvų tendencijos?

„Europos ir Lietuvos gamintojų ir vartotojų skonis labai panašus, tad ir paklausiausi produktai išlieka natūralių ramių gamtos spalvų, prislopinto kolorito, itin mėgiami daugiaspalviai sprendimai, kaip pavyzdžiui Betono mozaika siūlomos Granit, Moon anthracite tekstūros. Tačiau Europos gamintojai vienbalsiai prognozuoja populiarumo bangą gelsvų (beige) atspalvių dangoms. Šią tendencija pradedame matyti ir pas mus“ dalinasi R. Venckus.

Aplinkotvarkos ateitis – naujose technologijose, sprendimuose ir gaminiuose. Tad taip, stovime ant pokyčių slenksčio, įgalinsiančio naują požiūrį, pokytį ir formuosiančio naują tvarią vartoseną ir elgseną.

 


MART9712 praejus dviems metams
Privatus projektas su Betono mozaika produkcija


Daugiau apie Betono Mozaika gaminius

Temos: „Betono mozaika“, aplinkotvarka, Žiedinė ekonomika
Susiję straipsniai
Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.