Top Baneris

Apžvalgos aikštelės ant kalno viršūnės – vaizdai prikausto žvilgsnį (1)

2022 gruodžio 9 d.
w03
Pasidalykite straipsniu

Projektas „Sargybos patrulis“ pradėtas 2017 metais ir baigtas 2021-aisiais. Tai keturių apžvalgos aikštelių tinklas ant Straznik, kaip jį vadindavo vietiniai, kalno prie Čekijos Rokytnicos miestelio. Pasak legendos, nuo šio kalno būdavo siunčiami dūmų signalai į Bohemijos gilumą įsiveržus priešams.

Pirminis sumanymas buvo pastatyti vieną klasikinį apžvalgos bokštą. Tačiau kalno reljefas pasirodė netinkamas bokštui, todėl „Mjölk architekti” studijos architektai pasirinko kelių apžvalgos aikštelių, juosiančių uolų viršūnę, koncepciją.

Architektūrinę idėją inspiravo miestelio herbas, kuriame pavaizduota lapė, lokys, avis ir kalnakasys. Šie herbo personažai simbolizuoja keturis kaimus, kurie vėliau susijungė į Rokytnicos miestą. Kiekviena apžvalgos aikštelė stilistiškai atkartoja kiekvieną iš herbo personažų.

w15

Plieninių konstrukcijos specialiais plieniniais inkarais buvo tvirtinamos uolose 8 metrų gylyje. Apdailai panaudota ąžuolo mediena, turėklų rėmai pagaminti iš juodai dažyto plieno su nerūdijančio plieno tinkleliu. Aikštelių plotas svyruoja tarp 9-17 m².

Šis projektas buvo atrinktas tarp penkių finalininkų šiemet įvykusiame Čekijos architektūros konkurse.

w24

Pasidalykite straipsniu
  Komentarai
  • Tavo architektas

   2022-12-13, 15:41  

   Žmogui būtinai reikia užsilipti ant puikios gamtos apsuptyje, nuostabios kalno keteros ir ten pridyrbti.

  Rekomenduojami video