Bielinio gatvių, kur galėtų būti kuriamas ramaus poilsio pažintinis Reformacijos parkas. Kiti šią erdvę mato kaip galimą vietą Radvilų įamžinimui, skulptūrų parkui. Anot biržiečių, tai galėtų būti rami zona su pasivaikščiojimo takais, želdiniais.
Susirinkusieji mato Miesto aikštę kaip reprezentacinę erdvę, kurioje vyktų nedideli renginiai, būtų plėtojamas smulkusis verslas, gal būt – kavinės. Norėtųsi, kad ji trauktų akį kokybiškais daugiamečiais gėlynais, fontanu, apšvietimu. Siūlyta naujai apgalvoti Nepriklausomybės paminklo liekanų eksponavimo klausimą.
Žaliojoje zonoje Žvejų gatvėje biržiečių atstovai norėtų ilsėtis, žaisti ir kurti: čia pasiūlyta plėtoti vandens pramogų infrastruktūrą, įrengti vaikų žaidimo aikšteles, organizuoti kamerinius renginius, galbūt įrengti lauko estradą. Čia vietą galėtų rasti ir menų inkubatorius. Įvairūs vystymosi scenarijai galimi priklausomai nuo sprendimo, ar bus plėtojama tilto per Agluoną idėja, ar ne.
Aktyvūs biržiečiai susibūrė į neformalią atvirą patariamąją Biržų viešųjų erdvių vystymo darbo grupę, prie kurios gali prisijungti visi iniciatyvūs žmonės. Šio sambūrio užduotis – kartu apsvarstyti ir apibendrinti visus visuomenės pasiūlymus, dalyvauti užduoties architektams formulavime, atrinkti 3-6 biržiečių „ambasadorius“, kurie turėtų įsilieti į architektų, profesionaliai kuriančių viešųjų erdvių vizijas, komandas.
Atvira ir pozityvi renginio atmosfera sujungė skirtingus, bet vienodai stipriai savo miestą mylinčius. Salė dūzgė nuo idėjų, kaip ateityje reikėtų tvarkyti ir kitas erdves Biržuose. Susitikimui pasibaigus, dalintasi įspūdžiais: „Pagaliau ledai pajudėjo!“, „Išeinu su viltimi, kad miestas gražės“, „Buvo įdomu, kūrybiška, diskusijos įkvėpė mąstyti. Laukiu tęsinio“.
Antrasis susitikimas, skirtas įtraukti į kūrybinį procesą visus biržiečius, vyks š. m. lapkričio 7–8 d. Biržų piliyje ir, jei bus palanku – atvirame ore. Savaitgalinio renginio metu architektūros, urbanistikos, paveldosaugos ir kt. specialistai, vietos organizacijų atstovai skaitys pranešimus ir paskaitas apie Biržų miesto istoriją, kultūrą, viešą gyvenimą, vyks žaismingos diskusijos su bendruomene. Sekmadienį ekskursijų po penkias projektuojamas erdves ir bendro darbo su biržiečiais metu bus sukurtas „idėjų bankas“ ir rekomendacijos šių erdvių raidai.
Lapkričio 27-28 d. trys architektų komandos kartu su bendruomenės ambasadoriais kurs nagrinėjamų viešųjų erdvių atnaujinimo konceptualius projektus.
Kūrybinėse dirbtuvėse norinčios dalyvauti architektų komandos bus atrinktos spalio pabaigoje, iki viešo renginio Biržuose lapkričio 7–8 d. Iš viso dirbtuvėse bus kviečiamos dalyvauti trys komandos. Netrukus bus paviešintas kvietimas teikti paraiškas, reikalavimai paraiškoms, atrankos kriterijai ir kt.
Kontaktai: kūrybinių dirbtuvių kuratorė Rūta Leitanaitė (info@architektusajunga.lt).