Top Baneris

Kūrybinės dirbtuvės Biržuose – viešųjų erdvių atnaujinimo koncepcijai sukurti

2015 spalio 9 d.
Pasidalykite straipsniu

Prieš kelias dienas prasidėjusiose kūrybinėse dirbtuvėse idėjomis, kaip gali būti atnaujintos penkios viešosios erdvės Biržų miesto centre, dalijasi miesto bendruomenė, visuomeninių organizacijų, įvairių įstaigų atstovai, savivaldybės darbuotojai ir politikai.

Norėdama sukurti gyvas, miestiečių lankomas ir mylimas viešąsias erdves miesto centre, Biržų rajono savivaldybė kartu su Lietuvos architektų sąjunga organizuoja architektūrines-urbanistines kūrybines dirbtuves. Jų metu bus kuriamos idėjos, kaip galėtų atrodyti Biržų veidą formuojančios Pilies teritorija,parkas greta Reformatų ir J. Bielinio gatvių, J. Janonio ir Miesto aikštės ir želdynas Žvejų gatvėje. Šių erdvių sutvarkymas inicijuojamas remiantis 2014 m. parengta Biržų miesto kompleksinės plėtros 2014-2020 m. galimybių studija.

Kad kūrybinių dirbtuvių projektai atitiktų Biržų visuomenės lūkesčius ir patenkintų įvairių grupių poreikius bei interesus, Biržuose taikomas aktyvaus bendruomenės dalyvavimo formatas: ne supažindinti visuomenę su projektais, kai jie jau sukurti, bet įtraukti miestiečius į procesą ir išklausyti jų nuomones nuo pat pradžių. Kūrybines dirbtuves organizuoja Lietuvos architektų sąjunga (kuratorė Rūta Leitanaitė, komandos narės Elena Archipovaitė, Giedrė Godienė).

„Kviečiame miestiečius diskutuoti, reikšti savo nuomonę ir susitarti dabar, formuojant užduotį architektams, kad vėliau rengiant projektus klausimų ir ginčų būtų kuo mažiau, o vykstant statyboms – jų visai neliktų“, – sakė Biržų rajono administracijos direktorius Rimantas Pauža.

Spalio 7 d. vykusiame susitikime nuo ryto iki vėlyvos popietės diskutavo apie 60 žmonių: rajono meras Valdemaras Valkiūnas, Tarybos nariai, Biržų rajono savivaldybės administracijos darbuotojai, dvasininkai, kultūros, paveldosaugos, aplinkosaugos įstaigų, Biržų regioninio parko, seniūnijų, bendruomenių, verslo įmonių, žiniasklaidos atstovai.

Šio pirmojo, parengiamojo susitikimo tikslas buvo susipažinti su aktyviai Biržuose veikiančiomis formaliomis ir neformaliomis grupėmis, verslininkais, įstaigomis, politikais, pasidalinti pradiniais pasiūlymais dėl penkių viešųjų erdvių Biržuose tvarkymo ir susitarti dėl tolimesnio darbo taisyklių.

Bediskutuojant apie miesto ateitį, pabrėžta, kad visos penkios erdvės yra svarbios, pažerta nemaža minčių. Anot susitikimo dalyvių, Piliavietėje, kuri yra reprezentacinė ir viena pagrindinių kultūrinių turizmo vietovių mieste, esminių erdvės pakeitimų nereikia, svarbu užtikrinti ryšį tarp piliavietės ir pliažo. Kalbėta apie tai, kad svarbu būtų išvalyti fosas, įrengti automobilių stovėjimo aikšteles, apšvietimą, gal būt – apžvalgos aikštelę, lauko kavinę. Širvėnos pakrantėje galėtų atsirasti valčių prieplauka, kita vandens turizmo infrastruktūra. J. Janonio aikštę siūlyta vystyti kaip miesto švenčių, renginių, pramogų vietą, atnaujinti infrastruktūrą, o erdvę aplink J. Janonio paminklą – sumažinti. Išsakyta minčių, kad reikalinga pažymėti liuteronų bažnyčios vietą, įrengti viešąjį tualetą, žiemą – čiuožyklą, užtikrinti saugų transporto judėjimą. Beje, sulaukta idėjos J. Janonio paminklo išvis atsisakyti, vietoje jo įrengiant fontaną.

Kai kurie miestiečiai poeto paminklą siūlė perkelti greta Reformatų ir J.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video