Top Baneris

Koronaviruso pasekmes jaučia ir Lietuvos statybos sektorius – ragina nedelsti (2)

2020 kovo 13 d.
kkkkk
Dalius Gedvilas
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos statybininkų asociacija (LSA) praneša, jog Lietuvos Respublikos Vyriausybei rengia pagalbos priemonių verslui planą dėl COVID-19 viruso prevencijos pasekmių ir laukia įmonių atstovų siūlymų, kaip bendromis jėgomis sumažinti gresiančius nuostolius statybos sektoriui.

Pranešime teigiama, jog Lietuvos statybininkų asociacija vykdo savo narių apklausą, kuri padės nustatyti COVID-19 viruso poveikį ir valdžios institucijų taikomų priemonių įtaką statybos verslui, identifikuoti jau susidariusias problemas ir kylančias grėsmes. Gauti rezultatai LSA padės paruošti reikalingų pagalbos priemonių verslui planą, kuris bus pateiktas LR Vyriausybei.

LSA vadovas Dalius Gedvilas pateikė kelis pavyzdžius, kaip koronaviruso plitimas paveikė Lietuvos statybos įmones.

„Jau šiandien esame sulaukę daug statybos įmonių pasiūlymų dėl rangos sutarčių ir delspinigių. Pavyzdžiui, bendrovės, laimėjusios viešųjų pirkimų konkursus ir vykdančios valstybinius projektus, nebegali laiku atlikti statybos darbų dėl tiekimo sutrikimų, tokių kaip laiku neatvežamų konstrukcijų iš Italijos. Ši aplinkybė, pagal rangos sutartį, įmonės ateičiai gali būti pražūtinga. Todėl vienas iš pagrindinių LSA siūlymų bus pratęsti viešųjų pirkimų sutartyse numatytus statybos darbų terminus ir netaikyti netesybų už šiuo metu esančių terminų praleidimą.

Dar vienos susidariusios problemos pavyzdys: bendrovė, įgyvendinanti projektą iš ES lėšų, jau šiandien nebegali atlikti statybos darbų numatytais terminais dėl skrydžių ribojimo ir jaučia itin didelį nerimą dėl laukiančių sankcijų.

Manome, kad nedelsiant reikalingas valdžios institucijų įsikišimas. Turi būti vykdomi reikalingi sprendimai ir teikiama pagalba. Jeigu statybos sektoriaus atstovai turi pamatuotų ir konstruktyvių pasiūlymų – kreipkitės el. paštu media@statybininkai.lt. Tik bendradarbiaudami galime rasti efektyviausius sprendimus ir imtis veiksmų, siekiant efektyviai sumažinti žalą statybos verslui. Kviečiu dalintis informacija ir sutelktai spręsti susidariusius iššūkius“, – tvirtino D. Gedvilas.

header 2


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Marius

    2020-03-16, 16:27  

    visiems statybos, įrangos, prekių tiekimo projektams pagal Vpirkimus reikia pratęsti terminus, kiek tęsis karantinas. Nes visos tiekimo ir subrangos grandinės kardinaliai sutrikdytos.

  • Vita

    2020-03-16, 10:50  

    Statybos terminai turėtų būti pratęsti ir vykdantiems daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijas- montuojant vidaus inžinerines sistemas patekimas į gyventojų butus yra komplikuotas

Rekomenduojami video