Top Baneris

KONKURSO "MEDINIS DAUGIABUTIS 2022" KOMISIJA

Komisija

rolandas liola

ROLANDAS LIOLA

UAB „Arches“ direktorius, architektas

2002 m su kolegomis bendraminčiais įsteigė UAB „Architektūros estetikos studija“, kurios pavadinimas kiek vėliau pakeistas į trumpinį „Arches“. 

Studija „Arches“ išsiskiria įgyvendintų ir įvertintų tarptautiniuose konkursuose šiuolaikinių medinių pastatų iš medžio įvairove. Tokių, kaip poilsio namų „Nakcižibis“ projektas Varėnos raj. (2008-2009 m), pelniusio eilę apdovanojimų, t. tarpe Lietuvos architektūros „Žvilgsnis į save“ 2008 – 2009 m. pagrindinis apdovanojimas – „Metras 1/5“. Individualaus gyvenamojo namo projektas Vilniuje – „Slėnio vila“ (2014-2015 m.) pelnė “Surface Design Awards“, vykusio „Business Design Centre“ Londone, aukščiausią tarptautinės komisijos įvertinimą už tvarius fasadų sprendinius. Kanados “Canadian Wood Council’s Wood Design and Building Awards“ architektų „Slėnio vila“ įvertinta kaip  vienas geriausių metų medinių namų projektų pasaulyje. 

Bei kiti išskirtiniai šiuolaikiniai medinių pastatų projektai – individualaus gyvenamojo namo projektas Palangoje – „Lizdo vila“ (2017), individualaus gyvenamojo namo projektas Vilniuje – „Kedro namai“ (2020 m.) ir vėliausia realizacija – viešbučio projektas SOMNUS („Amberton Green SPA Druskininkai“, 2020 m.).

Plėtoja verslą statybos technologijų srityje ir yra vadovaujantis pramoninės statybos sistemos 369 Pattern Building architektas. Jis yra „Creatomus Solutions“ generalinis direktorius ir Estijos meno akademijos tyrėjas.

 Rytų Londono universitete Renee Puusepp įgijo kompiuterijos ir dizaino magistro laipsnį bei architektūros mokslų daktaro laipsnį. 2011 m. jam buvo suteiktas daktaro laipsnis už disertaciją, tiriančią pažangaus architektūrinio agentinio modeliavimo metodus. Jo darbo ir domėjimosi sritys apima gamyklose gaminamus surenkamuosius statybos elementus, jų gamybai ir surinkimui skirtus dizaino aspektus ir naudojimą generatyvių, parametrinių ir programuojamų įrankių jau ankstyvosiose projektavimo proceso stadijose.

renee puusepp

RENEE PUUSEPP

„Creatomus Solutions“ (Estija) generalinis direktorius, architektas

dominykas marcinonis

DOMINYKAS MARCINONIS

„PRPM architekten“ (Vokietija) architektas

Medine architektūra susidomėjo jau inžinerinės architektūros bakalauro studijų, kurias baigė 2012 m. Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU), metu. Studijavo Miuncheno technikos universitete, kur 2015 metais baigė energiškai efektyvios ir tvarios statybos magistro studijas. Jų metu teko detaliau susipažinti su šiuolaikine medine statyba, kai medis naudojamas ne tik denginių, bet ir visoms kitoms pastato laikančioms konstrukcijoms. Magistrinį darbą apie stambiaplokščių daugiabučių renovaciją surenkamais mediniais elementais rengė medinių konstrukcijų katedroje, kurios vedėjas prof. S. Winteris yra vienas iš medinės statybos korifėjų Vokietijoje, daug prisidėjęs rengiant vietinius medinės statybos standartus (pvz. dataholz.eu). Nuo 2016 m. dirba architektūros biure „PRPM architekten“ Miunchene, o nuo 2018 m. daugiausia laiko skiria mažaaukščių medinių daugiabučių projektui (nuo projektavimo iki techninės priežiūros).

Baigęs architektūros studijas VGTU, su medinių surenkamų namų projektais pradėjo dirbti nuo 2000 -ųjų metų įmonėje „Jungtinės Pajėgos“.  Vėliau vadovavo modulinių medinio karkaso pastatų projektavimo grupėms įmonėse „JP Haus” ir „Kegesa“: gamykloje Klaipėdoje buvo gaminami moduliai su pilna vidaus apdaila, vidaus inžinerijos sistemomis ir laivais plukdomi į Norvegiją, kur iš jų buvo surenkami iki penkių aukštų aukščio daugiabučiai namai.

Šiuo metu dirba kaip „UAB AZCM“ projektavimo grupės vadovas. Rengia architektūrinės dalies darbo projektus ir koordinuoja kitų dalių darbo projektų ruošimą mediniams surenkamiems viešbučiams, kurių statybas Prancūzijoje ir Vokietijoje valdo AZCM. 

darius spranaitis

DARIUS SPRANAITIS

Darius Spranaitis, „AZCM Lietuva“ architektas

daiva gasiuniene

DAIVA GASIŪNIENĖ

Anykščių rajono savivaldybės architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja, Anykščių rajono vyriausioji architektė

Architektūros išsilavinimą įgijo Vilnius Gedimino technikos universitete (VGTU). 2016 – 2019 dirbo Panevėžio miesto vyriausiąja architekte, teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vedėja. D. Gasiūnienė – daugelio Anykščių kultūrinio turizmo objektų idėjų autorė, projektų: „Siaurojo geležinkelio pastatų komplekso, siaurojo geležinkelio ruožo Panevėžys – Anykščiai – Rubikiai atgaivinimas, pritaikymas kultūrinio turizmo reikmėms“ 1998 m., „Anykščių menų inkubatorius – menų studija“ – 2012 m., „Apžvalgos aikštelės įrengimas Anykščių Šv. Mato bažnyčios bokšte“ (2010-2012), Šventosios upės kairiojo kranto – viešosios turizmo trasos projektas (2008-2012), „Lajų takas“ Anykščių šilelyje, 2015 m., vadovė ir koordinatorė.

Architektė Daiva Gasiūnienė yra Lietuvos architektų sąjungos tarybos narė, Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos narė, Lietuvos architektų rūmų Panevėžio regiono architektų tarybos narė, Pasaulio anykštėnų bendrijos valdybos narė, kolegijos narė, pirmininko pavaduotoja.

Medinis daugiabutis konkursas 13