Top Baneris

Konkursas „ARTech 2016“: inžinerinės įmonės atveria duris moksleiviams

2016 vasario 5 d.
Pasidalykite straipsniu

Inžinerija įprastai siejama su statyba, transportu, keliais ir tiltais, laikoma rimta, sunkia ir vyriška profesija. Gal ir neįtikėtinai skamba, bet iš tiesų inžinerija yra viena iš universaliausių profesijų: ji apima labai daug sričių, o inžinierių sukurtos medžiagos ir pažangios technologijos (pvz., nanotechnologijos) naudojamos kuriant ir kosmetiką, tekstilę, baldus, buities reikmenis – daugybę mus kasdien supančių dalykų.

Norėdami padėti moksleiviams atrasti inžineriją, jos grožį, galimybes, technologijų pažangą ir inovacijas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) ir Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija (LINPRA) skelbia konkursą „ARTech 2016“.

Tarptautinės mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodos „STUDIJOS 2016“ metu startuojantis konkursas kvies 9–12 klasių mokinius ir jų komandas lankytis inžinerinėse įmonėse, susipažinti su jų veikla iš arti, kurti video arba daryti nuotraukas ir bandyti kūrybiškai atsakyti į klausimą-konkurso temą „Su kuo man asocijuojasi inžinerija?“. Konkursą globoja LR Švietimo ir mokslo ministerija.

„Nors pastaruoju metu pastebimas didesnis susidomėjimas inžinerijos specialybėmis, inžinieriai vis dar išlieka tarp tų specialistų, kurių darbo rinkoje labai trūksta. VGTU studentai turi visas galimybes pažinti inžineriją praktiškai, tačiau tam, kad jaunuolis užsinorėtų tapti inžinieriumi, svarbus švietimas jau mokyklos suole. Džiugu, kad suvieniję jėgas su verslu padėsime mokiniams visoje Lietuvoje atrasti kūrybišką inžinerijos pasaulį“, – sakė VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas.

artech_1

Inžinerinė pramonė yra viena iš svarbiausių verslo ir mokslo šakų Lietuvoje. Vidutiniškai per metus šis pramonės sektorius sukuria apie 31 tūkst. naujų darbo vietų, sugeneruoja apie 3 mlrd. eurų apyvartos. Sparčiai vystantis inžineriniam sektoriui, augant įmonių skaičiui ir daugėjant darbo vietų, atsiranda didelis jaunų ir profesionalių specialistų poreikis.

LINPRA prezidento Gintauto Kvietkausko nuomone, labai svarbu moksleivius sudominti inžinerijos profesija ir parodyti karjeros galimybes: „Organizuodami šį konkursą siekiame paskatinti jaunuolius pažinti Lietuvos inžinerijos pasaulį „iš vidaus“. Turime ir labai pragmatišką tikslą – inžinerinės pramonės įmonėms padėti surasti kvalifikuotus specialistus. Žmonių gebančių kurti trūkumas jaučiamas visose mūsų pramonės srityse. Lietuvai ir ES labai reikalingi aukštos kvalifikacijos inžinieriai, galintys kurti naujus produktus ir paslaugas, tad mums svarbu kryptingai ugdyti bei motyvuoti jaunuolius“, – teigia jis.

Vasario 4 dieną startuojantis konkursas vyks atskirais etapais. Užsiregistruoti į konkursą komandos gali iki kovo 7 dienos. Vėliau dalyviai lankysis inžinerinėse įmonėse pasirinkę jas iš sąrašo arba susitarę patys. Šiuo metu konkurse dalyvauja pusšimtis Lietuvos įmonių, jų sąrašas bus nuolat atnaujinamas. Ekskursijų metu mokiniai kurs video arba 3-jų nuotraukų serijas, geriausios komandos savo darbus tobulins VGTU „LinkMenų fabrike“ vyksiančiose dirbtuvėse.

Konkurso finale nugalėtojai bus apdovanoti puikiais prizais, tarp kurių – kelionė į Londono mokslo muziejų, viešnagė Estijos mokslo centre, ekskursija į Vilniaus kino klasterį ir dalyvavimas reklamos filmavime, POLAROID fotoaparatai bei kiti vertingi prizai. Konkurso prizinis fondas siekia 2900 Eur.

artech_3

Daugiau informacijos, konkurso taisyklės ir registracija: www.vgtu.lt


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video