Top Baneris

Klaipėdos mokslo ir technologijų parko 3D modeliavimo bazėje – atvirų durų diena

2016 lapkričio 18 d.
KMTP nuotr.
KMTP nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Uostamiestyje kuriamos palankesnės sąlygos inžinerinėms ar projektavimo įmonėms pradėti ar plėtoti savo veiklą. Šių sričių specialistai bei studentai turi galimybę išbandyti Klaipėdos mokslo ir technologijų parko (KMTP) 3D modeliavimo bazės galimybes. Proga jiems – gruodžio 1-ąją rengiama atvirų durų diena.

Inžinieriai, projektuotojai, dizaineriai, kitų sričių specialistai bei akademinis jaunimas tądien galės apžiūrėti 3D modeliavimo bazėje esančią modernią įrangą, užduoti dominančius klausimus. Atvirų durų diena skirta padrąsinti įmones čia pradėti savo veiklą ar suteikti jai papildomo pagreičio. Studentams 3D modeliavimo bazė atveria galimybes universitete įgytas žinias panaudoti praktiškai – kuriant, projektuojant įvairius gaminius, eksperimentuojant.

Moderni bazė įkurta Klaipėdos universiteto (KU) verslo inkubatoriaus patalpose. Čia sudarytos sąlygos naudotis „AutoCAD“ ir „SolidWorks“ programine įranga, 3D spausdintuvu. Kitoje patalpoje sumontuota metalo apdirbimo įranga, skirta mažos apimties gamybai ar inžinerinių prototipų kūrimui.

„Vienas pagrindinių iššūkių, su kuriais susiduria daugelis veiklą pradedančių technologinių įmonių – brangi projektavimo ar inžineriniam dizainui skirta programinė įranga. Jos bazinė kaina gali siekti 30–40 tūkst. eurų. Startuojančiam verslui tai gali būti tiesiog nepakeliama, o ir galimybės išsinuomoti programinę įrangą yra ribotos“, – kalbėjo KMTP Komunikacijų vadovas Andrius Sutnikas.

Tokia 3D bazė, kurioje būtų galima projektuoti, konstruoti ar netgi pagaminti nedideles savo inžinerinio produkto partijas – pirmoji ir kol kas vienintelė Vakarų Lietuvoje. „Čia norinčioms dirbti įmonėms bus ne tik nuomojama reikalinga įranga, bet ir suteikiamos verslo inkubavimo paslaugos. Ypatingą dėmesį skiriame inovatyvių idėjų turinčiam akademiniam jaunimui – studentams, norintiems įgyvendinti savo technologinius projektus arba kurti technologinius verslus bus sudarytos itin palankios sąlygos naudotis bazėje esančia įranga“, – pažymėjo A. Sutnikas.

Planuojantys dalyvauti 3D modeliavimo bazės atvirų durų dienos renginyje bei ekskursijoje po KU verslo inkubatorių, turi užsiregistruoti internetu.

Lankytojai laukiami gruodžio 1 d., ketvirtadienį, 14 val.

KU verslo inkubatorius įsikūręs Universiteto al. 19, šalia „Studlendo“.

KMTP nuotr.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video