Top Baneris

Keisis reikalavimai statinių naudojimui ir priežiūrai

2016 spalio 10 d.
R. Marčėnaitės nuotr.
R. Marčėnaitės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kitų metų sausio 1-ąją, įsigaliojus naujos redakcijos Statybos įstatymui, keisis ne tik statybos užbaigimo procedūros, bet ir statinių naudojimo bei priežiūros tvarka.

Viena statytojų laukiančių naujovių – statant vieno ir dviejų butų gyvenamuosius namus, tiesiant inžinerinius tinklus ir susisiekimo komunikacijas, juos bus galima pradėti naudoti ir neįvykdžius dabar galiojančios nuostatos, kad visus gyvenamuosius namus galima pradėti naudoti tik atlikus statybos užbaigimo procedūras ir statinį bei daiktines teises į jį įregistravus Nekilnojamojo turto registre.

Dar viena naujovė, kad nebe savivaldybės, o Valstybinė energetikos inspekcija prie Energetikos ministerijos prižiūrės, kaip naudojami energetikos objektai.

Kultūros paveldo departamentas sudarys ir tvirtins kultūros paveldo objektų, kurių naudojimą prižiūrintys subjektai turi atlikti šių statinių priežiūrą vietoje ne rečiau kaip kartą per metus, sąrašus. Dabar galioja prievolė kartą per metus atlikti ypatingų statinių, kurių kategorijai priskiriami ir visi kultūros paveldo statiniai, priežiūrą.

Dar viena naujovė – viešojo administravimo subjekto, prižiūrinčio, kaip naudojamas statinys, teisė kartu su statinio techniniu prižiūrėtoju patekti į butus ir kitas gyvenamąsias patalpas. Be kitų atvejų, numatyta, kad pasinaudoti šia teise galima gavus statinio bendraturčių pagrįstą pranešimą, kad butas ar kitos gyvenamosios patalpos naudojamos ne pagal paskirtį.

Keisis ir juridinių asmenų, kurie nesilaikys statinių techninės priežiūros taisyklių ir nevykdys statinio naudotojo pareigų, atsakomybė. Dabar nustatytos nuo 289 iki 7240 eurų baudos. Nuo sausio 1-osios nuobaudos už tokius pažeidimus bus labiau diferencijuojamos pagal padarytus nusižengimus ar neatliktus veiksmus. Numatyta taikyti baudas nuo 150 eurų, atskirais atvejais jos sieks net iki 20 tūkst. eurų.

AM inf.

Daugiau apie kitąmet laukiančius pasikeitimus:

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video