Top Baneris

Kitąmet keisis statybos užbaigimo procedūros

2016 rugsėjo 15 d.
pixabay.com nuotr.
pixabay.com nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Sausio 1-ąją įsigaliosiantis naujos redakcijos Statybos įstatymas į statybų rinką atneš dar daugiau naujovių: keisis ir statybos užbaigimo procedūros. Įstatyme numatyti atvejai, kuomet statybos užbaigimui bus privalu rašyti statybos užbaigimo aktą arba deklaraciją. Abiem atvejais statytojai privalės laikytis statybos techniniame reglamente (STR) „Statybą leidžiantys dokumentai. Statybos užbaigimas“ įtvirtintos tvarkos.

Ne statybos užbaigimo aktą, o deklaraciją bus galima pildyti tais atvejais, kai baigiami statyti ar rekonstruoti ypatingieji ir neypatingieji statiniai bei vieno ar dviejų butų gyvenamieji namai, taip pat pagalbinio ūkio paskirties pastatai.

Deklaraciją apie statybos užbaigimą reikės pateikti Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos teritoriniam padaliniui.

Deklaracijos nereikės tvirtinti, jeigu statytojas atliks naujo ar rekonstruoto statinio arba jo dalies bendrąją ekspertizę ir pateiks statinio ekspertizės aktą, įrodantį, kad tas statinys atitinka įstatymo numatytus esminius statinių reikalavimus.

Surašantiems statybos užbaigimo aktą naujasis įstatymas sudaro dvi galimybes pasirinkti, kokius dokumentus pateikti statybos užbaigimo komisijai. Iki šiol reikėjo pateikti statybos darbų žurnalą, statybos proceso dalyvių kvalifikaciją ir civilinės atsakomybės privalomąjį draudimą patvirtinančių dokumentų bei panaudotų statybos produktų eksploatacinių savybių deklaracijos kopijas.

Statybas pradėjusieji ne vėliau kaip 2011 metų lapkričio 20 dieną, kai įteisinama savavališka statyba arba kai paskelbtas statybos rangovo bankrotas, ar jis jau bankrutavęs, vietoje minėtųjų dokumentų kopijų ir statybos darbų žurnalo galės pateikti statinio ar jo dalies ekspertizės aktą, įrodantį, kad tas statinys ar jo dalis atitinka įstatymo numatytus esminius statinių reikalavimus.

AM inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video