Top Baneris

Kauniečių dovana Vilniui – nemokamos ekskursijos

2017 sausio 25 d.
Pasidalykite straipsniu

694-ąjį gimtadienį švenčiančią sostinę sveikina Kaunas, o dovanų siūlo ne tik nemokamas keliones į laikinąją sostinę ar žvalgytuves po rekonstruotą autobusų stotį, bet ir specialiai parengtas nemokamas ekskursijas po miestą.

„Emilija iš Laisvės alėjos“.

Ar esate kada nors svarstę, kas Jums yra laisvė? Vieniems tai daugybę prasmių turinti sąvoka, kurios tiksliai apibrėžti neįmanoma, kitiems – istoriniai įvykiai, tretiems – Laisvės alėja Kaune, kurioje gimsta gražios ir prasmingos idėjos. Būtent čia gimė režisieriaus Donato Ulvydo filmas „Emilija iš Laisvės alėjos“. Šio filmo kūrimo subtilybes, persipinančias su šalies istorija, emocijas ir kūrėjų sumanymus galėsite išgirsti dar net neįvykus filmo premjerai, kuri kino teatruose numatyta jau 2017 m. vasario 16 d.

Gidė – Rugilė Pukštytė
Tel. +370 656 06 966
Trukmė: 1 val. 30 min.
Ekskursijos pradžia 13 val., prie restorano „Miesto sodas“ (Laisvės al. 93).
Būtina registracija el. paštu: karolina.paulonyte@kaunas.lt

„Tarpukario Kauno elito paslaptys“.

Ar žinojote, kad viename unikaliausių Lietuvos tarpukario modernizmo paminklų Lietuvoje – Kauno įgulos Karininkų Ramovėje – kadaise vyko tokio lygo kaukių baliai, kurių fotografuoti vyko garsių Berlyno ir Paryžiaus žurnalų fotografai. Istoriniai faktai byloja, kad Kauno elito kaukės kainuodavo fantastiškas pinigų sumas – penkis ir daugiau tūkstančius litų, kas tuo metu prilygo advokato ar gydytojo mėnesio atlygimui. Ir tai tik vienas įdomesnių faktų, kurį išgirsite ekskursijos metu Kauno įgulos Karininkų Ramovėje, kuri liudija auksinį laiką, kuomet Kaunas buvo laikinoji Lietuvos sostinė. Nepraleiskite progos aplankyti šį tarpukario modernizmo perlą.

Gidas – Rimantas Žukas
Tel. +370 614 26 984
Trukmė: 45 min.
Ekskursijos pradžia 14 val. prie Kauno įgulos Karininkų Ramovės (A. Mickevičiaus g. 19).
Būtina registracija el. paštu: karolina.paulonyte@kaunas.lt

Kaunas „art deco“ ir naujoji Prezidento V. Adamkaus biblioteka.

Po Pirmojo pasaulinio karo Kaunas tapo daugelio jaunosios kartos meno kūrėjų, dailininkų idėjų ir siekių išsipildymo vieta. Koks buvo to meto žmonių estetinis skonis? Kaip Kaune išsiskleidė modernizmo ir „art deco stiliai“? Nepraleiskite progos susipažinti su tarpukario Kauno modernizmo šedevrais, dėl kurių šiandien į Kauną veržiasi pasaulinio garso „art deco“ žinovai.

Ekskursijos pabaigoje Jūsų laukia unikali ir vienintelė Lietuvoje Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka –muziejus, kuriame iš arti bus atskleistos Prezidento asmeninio gyvenimo, profesinės veiklos bei tarnybos šalies vadovo pareigose užkulisinės aplinkybės.

Gidė – Dalia Leonavičienė
Tel. +370 617 24 160
Trukmė: 2,5 val.
Ekskursijos pradžia 14 val. prie Kauno centrinio pašto (Laisvės al. 102).
Būtina registracija el. paštu: karolina.paulonyte@kaunas.lt

Ekskursijose būtina su savimi turėti „Vilniečio kortelę“ arba Vilniaus gimtadienio skrajutę.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video