Top Baneris

Kaune pradėtos žaliausio Lietuvoje logistikos centro statybos (1)

2021 sausio 14 d.
westhub kaunas
Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Statybos kompanija „Mitnija“ skelbia, jog pradeda statyti 17 000 kv. m logistikos centrą „WestHub“ Kaune, Šilainių rajone, šalia magistralės „Via Baltica“. Tai bus unikalus, pirmasis Lietuvoje logistikos centras, kuris savo veiklai visiškai nenaudos iškastinio kuro, o visą pastato eksploatacijai reikalingą energiją generuos saulės elektrinė.

„WestHub“ logistikos centrą plėtoja nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Kamida NT“, priklausanti transporto, žemės ūkio technikos ir NT įmones valdančiai „Kamida Group“. Projekto statybos vertė – beveik 9 milijonai eurų, statybos darbus „Mitnija“ baigs per 11 mėnesių, 2021 m. lapkritį.

Naujame A++ energinio naudingumo klasės logistikos centre „WestHub“ logistikos centre 15 200 kv. m bus skirti sandėliavimo patalpoms, dar beveik 1 800 kv. m – administracijai. Projektas sieks gauti žaliųjų pastatų vertinimo sertifikatą BREEAM „Very Good“.

„Kamida Group“ vadovas Darius Mikėnas teigia, kad įgyvendindama šį unikalų projektą bendrovė prisideda prie Europos Sąjungos žaliosios politikos.

aerial view 2019 09 23 keliai 2 7362

„Šiandien mažai kas abejoja, kad žaliosios technologijos yra Europos ateitis. Investuodami į jas mes ne tik mažiname pastato poveikį aplinkai, kuriame sveiką ir švarią aplinką savo darbuotojams, užtikriname ilgalaikę vertę investuotojams, bet ir prisidedame prie tvaresnės ekonomikos kūrimo.

Didžiuojuosi, jog mūsų logistikos centras taps pirmasis Lietuvoje, kurio veiklai nebus naudojamas iškastinis kuras, o ant pastato stogo įrengta saulės elektrinė visiškai patenkins mūsų poreikius. Tapę elektrą gaminančiais vartotojais, saulėtu metų laiku pagamintą perteklinę energiją atiduosime Lietuvos energijos skirstymo operatoriui (ESO), o kai mums trūks, susigrąžinsime atgal. Ir nors pradinės investicijos į žaliąsias technologijas yra didesnės, palyginti su įprastomis, ilgalaikėje perspektyvoje jos atsipirks – turėsime gerokai mažesnes eksploatacijos išlaidas, komfortišką darbo aplinką ir didesnę pastato vertę“, – teigia Darius Mikėnas.

„Mitnijos“ direktorius Julius Gendvilis teigia, kad „Kamida NT“ plėtojamas „WestHub“ logistikos centras yra išskirtinis bendrovės užsakymų portfelyje Lietuvoje.

3 4741

„Mūsų klientai – komercinės, pramoninės, gyvenamosios paskirties NT projektų plėtotojai – vis daugiau dėmesio skiria žaliosioms, aplinkai draugiškoms technologijoms, tačiau „WestHub“ logistikos centras yra pirmasis projektas, kuris pats apsirūpins visa jam reikalinga energija, nenaudodamas iškastinio kuro. Saulės energija čia užtikrins ir pastato šildymą, vėdinimą, oro kondicionavimą, nes pažangi šilumos siurblių oras–oras sistema veikia elektra“, – teigia Julius Gendvilis.

„Kamida NT“ projektų vadovas Germantas Kavaliauskas teigia, kad „WestHub“ logistikos centre bus naudojamos ir pažangios energijos suvartojimą mažinančios technologijos.

„Projekte naudosime vėsaus stogo dangos (angl. Cool Roof) sistemą, kuri ne tik saugos nuo prikaitimo vasarą, bet ir atspindėdama saulės spindulius generuos elektros energiją. Efektyvūs LED šviestuvai naudos mažiau elektros energijos ir, išlaikydami reikiamus apšvietimo parametrus, leis 25 proc. sumažinti šviestuvų skaičių pagrindinėse patalpose. Na o pastato administravimui ir efektyviam inžinerinių sistemų valdymui įdiegsime kompiuterinę pastato valdymo sistemą (angl. Building Management System)“, – teigia Germantas Kavaliauskas.

„WestHub“ išsiskirs ir šiuolaikišku požiūriu į interjero sprendimus. Interjero dizainerė Ieva Folk logistikos centre kurs ne tik jaukią modernią aplinką darbui. Ypatingą dėmesį ji skirs interjero funkcionalumui, efektyviam srautų valdymui, erdvių panaudojimui ir komfortui.

„Kamida NT“ plėtojamą logistikos centrą projektavo architektas Tomas Kriaučiūnas (architektų biuras „Kita kryptis“); statybos techninę priežiūrą vykdys bendrovė „Resums“.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Sergej

    2021-11-14, 23:24  

    Idomu kiek imoniu Darius Mikenas isdurs siame objekte.

Rekomenduojami video