Top Baneris

Išrinkta gabiausia architektūros studentė

2017 spalio 24 d.
Dineikos stipendijos laureatai
Gabija Rutkūnaitė, Karolina Raževičiūtė, Artūras Čertovas, Aleksandr Čebotariov ir Laura Kuršvietytė.
Pasidalykite straipsniu

Ilgamečio VGTU Architektūros katedros vedėjo architekto Arno Dineikos stipendija, kurią įsteigė A. Dineikos mokiniai – garsūs architektai, šįmet įteikta VGTU Architektūros fakulteto ketvirtakursei Laurai Kuršvietytei. Stipendija jai skirta už pradinės mokyklos projektą Vilniuje.

Laura, kodėl nusprendei dalyvauti architekto A. Dineikos stipendijos konkurse?

Norėjau išbandyti savo jėgas pristatydama kursinį darbą ir pamatyti save kitokiame kontekste nei akademinis. Manau, jog tokiam konkurse naudinga sudalyvauti kiekvienam.

Kokį projektą pristatei A. Dineikos stipendijos konkurse?

Pristačiau mokyklos-darželio projektą Pašilaičių gyvenamajame rajone.

Pagrindinė projekto idėja – charakteringo reljefo sklype pastato pirmą aukštą įleisti į reljefą, o ant jo suformuoti atskirus tūrius – pailgus namelius, kuriuose sutalpintos klasių patalpos. Tarp atskirai pabirusių „namelių“ suprojektavau medinę terasą bei balkonus, kurie tarnautų kaip rekreacinė lauko erdvė.

Projektuodama stengiausi kurti tokią aplinką, kurioje ir iš kurios vaikas mokytųsi ne tik klasės patalpose, bet ir turėtų galimybę laisvai jausdamasis, judėdamas, žaisdamas per aplinkos pojūtį formuoti save. Tokių vertybių laikantis, atsirado pastato skaidymas į jaukaus mastelio vaiko atžvilgiu tūrius, pastato vidaus ir išorės erdvių santykis, žaisminga raudonai dažyto bei natūralaus medžio apdaila.

Sakoma, kad mokykla – pakankamai sudėtingas statinys, kurį būtina suprojektuoti kiekvienam studentui..

Ganėtinai sudėtingas dėl programos, kurią reikia įvykdyti. Manau, jog gerai, kad sudėtinga, iš to ir mokaisi.

Kiek tau svarbi darbo vadovo nuomonė?

Mano darbui vadovavo architektas Saulius Pamerneckis. Jo nuomonė man buvo svarbi, dėstytojas labai padėjo, viso proceso metu nukreipdavo teisinga linkme, duodavo naudingų patarimų. Jaučiuosi jam dėkinga.

Ar šis konkursas pirmasis, kuriame teko dalyvauti?

Anksčiau teko dalyvauti geriausių VGTU AF studentų kursinių darbų apdovanojimuose „Geras“.

Kiek stipendija bus naudinga studijose?

Bus tikrai naudinga, mat mokslo reikmenys nemažai kainuoja. Dalį stipendijos skirsiu laisvalaikiui.

Lauros Kuršvietytės projektas (planšetai [PDF I][PDF II])

Penki šių metų konkurso nominantai – Gabija Rutkūnaitė, Karolina Razevičiūtė, Artūras Čertovas, Aleksandr Čebotariov ir Laura Kuršvietytė.

Favoritus renka VGTU, Vilniaus dailės akademijos (VDA), VDA Kauno dailės fakulteto ir Kauno technologijos universiteto Architektūros fakulteto III ir IV kurso studentai, buvę A. Dineikos stipendijos laureatai, galiausiai lemiamą žodį tarė stipendijos steigėjai.

2005-aisiais, architektūros profesoriaus Arno Dineikos įkvėpti, buvę profesoriaus mokiniai įsteigė vienintelę šalyje architekto A. Dineikos stipendiją.

Pretenduoti gauti stipendiją galėjo visi IV kurso architektūros studentai iš VGTU, VDA, VDA KDF bei KTU.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video