Top Baneris

Išmanioji programėlė – vienos įdomiausių Kauno gatvių atradimams

2016 gruodžio 13 d.
Pasidalykite straipsniu

Audiovizualinio maršruto „Dvasios gidas po senąjį Kauną“ kūrėjai šiandien pristatys kauniečiams ir Kauno svečiams aktualų alternatyvų išmanųjį maršrutą „GilusKaunas“.

Kažkada vadinta Kalnų, vėliau – Salomėjos Nėries vardu, šiandien Vlado Putvinskio gatvė – viena gražiausių, jaukiausių ir bene įdomiausią istoriją turinčių miesto vietų. Tai – akademikų, profesorių, užsienio šalių atstovybių ir muziejų gatvė, itin mėgstama turistų, istorijos bei meno mėgėjų. Be to, ji garsėja savo funikulieriumi, nuostabia tarpukario architektūra ir daugybe laiptų, jungiančių centro ir Žaliakalnio gyventojus.

Vis dėlto ši gatvė – ne tik ypatinga miesto Istorijos vieta. Tai – gatvė, kurioje telpa tarpukario, sovietmečio ir šiandienio miesto gyventojų pasakojimai apie Kauną. Ji– neįtikėtinų istorijų, daugelio miestiečių kartų įvairiaspalvių prisiminimų erdvė.

Ar žinote, kad šioje gatvėje buvo filmuotos kai kurios sovietmečio kino filmo „Raudonmedžio rojus“ scenos? Arba kad čia beveik visi kiemai turėjo laiptus į kalną? Ir šiandien Putvinskio gatvėje stovi bene didžiausias balkonas visame Kaune, čia vis dar išlikęs ir veikiantis senoviškas „Schindlerio“ liftas.

Ar žinote, kad šioje gatvėje gyveno vienas valstybinės Lietuvos vėliavos autorių, o greta – vienas garsiausių suomių ir švedų literatūros autorių? Be to, sovietmečiu čia buvo įsikūrusi kavinė „Kava“, pirmoji nelegalių pankų susibūrimo vieta, o tarpukariu bene prabangiausiame – Lietuvos banko darbuotojų – name jo kūrikas čia pat augino kiaules.

Šiandien tai – gatvė, kurioje ne tik greta įsikūrę garsiausi ir keisčiausi miesto muziejai, bet ir skiriami pasimatymai „prie funkės“, medžiojami pokemonai, iš letargo žadinami miesto kultūros židiniai. Tai – gatvė, kurioje visada atrasi tai, ko nežinojai esant.

„GilusKaunas“ yra alternatyvus „low-poly“ stiliumi sukurtas 3D išmanusis maršrutas mobiliesiems telefonams, kuris padės pažinti vieną europietiškiausių miesto erdvių – Vlado Putvinskio gatvę. Mobilioji aplikacija (naudojanti GPS palydovinio navigavimo sistemą) nukreips jus neįprastu maršutu, pakels jūsų akis ir atgaivins primirštus pojūčius.

Maršruto pradžia – prie Žemaičių g. laiptų. Trukmė: 57 min.

Maršrutą po pristatymo bus galima rasti „Google Play“.

Kūrėjai:

Sumanymas – Daiva Citvarienė, scenarijus – Rytis Zemkauskas, programavimas – Egidijus Vaškevičius, Mantas Vaškevičius, garsinimas – įmonė „Alkida“.

Mobiliosios aplikacijos pristatymas – šiandien, gruodžio 13 dieną, 18 val. Kauno menininkų namuose (V.Putvinskio g. 56).


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video