Apie atsigaunančią ir stipriai augančią Kauno nekilnojamojo turto rinką kalba ne tik miesto savivaldybės administracija. Apie tai diskutuota ir šiandien vykusioje V metinėje Lietuvos nekilnojamojo turto konferencijoje.
„Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas paminėjo kelis privalumus, kuriuos įžvelgia investuotojai laikinojoje sostinėje.
„Jiems patinka, kad Kaune didėja gyventojų skaičius, jų atlyginimų lygis mažesnis nei Vilniuje, čia yra stiprios aukštosios mokyklos, kuriose mokosi apie 40 tūkst. studentų. Čia yra oro uostas, nors ir nedidelis. Teigiamai vertinamos ir prasidėjusios biurų pastatų statybos. Tačiau investuotojai Kaune kol kas nesikuria, nes jie negali laukti, kol bus pastatyti biurų pastatai, jiems reikia čia ir dabar“, – sakė M. Katinas.
Dar vienas aspektas, į kurį atkreipia dėmesį užsienio investuotojai, svarstydami, ar būtų verta kurtis laikinojoje sostinėje, žvelgiant ir į Vilniaus ir Kauno dipolio perspektyvą – kol kas nėra galimybės iš vieno miesto į kitą nuvykti per pusvalandį. Tačiau kai imama svarstyti galimybė kurtis Klaipėdoje, trijų valandų trukmės susiekimas su sostine atgraso labiau.
„Tuomet jie sako, kad šiam kartui užteks ir Kauno. Bet šis miestas smarkiai patrauktų dėmesį, jeigu Vilniaus rinka perkaistų“, – svarstė M. Katinas.

Piliamiesčio kvartalas. Architektūros studijos „Kita kryptis“ vizual.
Paklaustas, ar nesvarstė galimybės perkelti kai kuriuos paslaugų centrus į Kauną, „Western Union EUROC“ vadovas Šarūnas Šuipis pirmiausia atkreipė dėmesį, jog investuotojai iš nekilnojamojo turto rinkos šiandien tikisi greičio ir lankstumo. Laukti keletą metų biurų pastato yra per didelė prabanga. Šiandien Kaune dar nėra pastatytų aukštos klasės biurų pastatų, ko netrūksta Vilniuje. Antra vertus, aukšto lygio biurai sostinėje jau tampa vienu iš teigiamų kriterijų aukštos klasės specialistams prisivilioti.
„Deloitte Lietuva“ asocijuotas partneris Tomas Davidonis irgi pastebėjo, kad Kaunas šiandien turi daug privalumų: miestas gražėja, čia daug studentų, pradėta statyti biurų pastatai. Tačiau, anot T. Davidonio, reikia ir Vyriausybės pastangų, kad vystytųsi ne tik sostinė, bet ir kiti miestai. Reikia tinkamos regioninės politikos.
Kalbėdami apie biurų rinką, investuotojai atkreipė dėmesį, jog vadinamoji Z karta nebenori, kad jų darbo vieta būtų užmiestyje. Jie pageidauja dirbti miesto centre arba kuo arčiau jo. Su šia problema jau susidūrė didesnių Europos miestų biurų centrų valdytojai. Čia miestų pakraščiuose esantys biurų centrai sparčiai tuštėja ir kelia rimtą klausimą, ką su jais daryti.

„Karaliaus Mindaugo“ verslo centras. Projekto vizual.