Top Baneris

„Respublikos“ griaučius žada pakeisti moderniu verslo centru „Magnum“

2016 spalio 21 d.
Verslo centras „Magnum“ („Vičiūnų grupės“ vizual.)
Verslo centras „Magnum“ („Vičiūnų grupės“ vizual.)
Pasidalykite straipsniu

Trečią dešimtmetį Kauno Naujamiesčio panoramą gadinančio „Respublikos“ viešbučio-vaiduoklio miesto centre neliks jau netrukus. „Vičiūnų grupė“ skelbia ambicijas vietoj jo 2018 metais atidaryti vieną didžiausių ir moderniausių biurų pastatų šalyje. Verslo centrą projektuoja architektūros studija „Archas“.

Pastato-vaiduoklio reputacija pagarsėjęs „Respublikos“ viešbutis su pertraukomis buvo statomas 1985–1993 metais, vėliau savininkai keitėsi, o statybos darbai įšalo. 2015-ųjų pabaigoje nebaigtą statinį kartu su 85 a žemės sklypu iš bendrovės „Kauno arka“ įsigijo, be kitų verslų, ir nekilnojamojo turto projektų vystymu užsiimanti „Vičiūnų grupė“.

„Kaip ir daugelis mūsų nekilnojamojo turto vystymo projektų, „Magnum“ statybos naudos atneš ne tik verslui, bet ir plačiajai visuomenei. Žiūrint pro verslo prizmę, tai perspektyvi investicija į itin modernų biurų pastatą prestižinėje Kauno vietoje. O kauniečiai ir miesto svečiai pagaliau mėgausis šiuolaikiška erdve ir išbaigtu šios centro dalies architektūriniu paveikslu“, – aiškino projektą įgyvendinančios „Vičiūnų grupės“ vadovas Šarūnas Matijošaitis.

Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio vertinimu, nors šiuo atveju kalbama tik apie vieną iš daugelio mieste stovinčių pastatų, jo nugriovimas Kaunui yra didžiulės reikšmės įvykis: „Apleistas „Respublikos“ viešbutis yra simbolis to praeito ir po truputį į užmarštį besitraukiančio Kauno etapo, pasižymėjusio duobėtomis gatvėmis, apleistais pastatais ir pilkumu.

Projekto plėtotojai planuoja išskirtinės architektūros beveik 20 000 kv. m ploto A+ klasės pastatas, kuriame įsikurs pagrindinis „Vičiūnų grupės“ biuras. Nuomos galimybėmis aktyviai domisi ir kitos didelės tarptautinės kompanijos. Norą įsikurti pirmame aukšte siūlomose didesnėse nei 2 200 kv. m komercinėse patalpose jau kuris laikas reiškia bankai, įvairios agentūros ir kitos verslo įstaigos.

Griovimo leidimą bendrovė jau turi, tad 42 metrų aukščio monstras bus nušluotas bus jau artimiausiais mėnesiais. „Vičiūnų grupės“ atstovai žada, jog dėl pasirinktos technologijos, modernios įrangos ir pastato vietos pati griovimo procedūra atrodys irgi įspūdingai.

respublikos griauciai 1

„Respublikos“ viešbutis („Vičiūnų grupės“ nuotr.)

Nuomininkus vilioja ne tik vieta

„Magnum“ bus ideali vieta ne tik aukščiausius reikalavimus biurams keliančioms tarptautinėms kompanijoms, bet ir jose dažniausiai dirbantiems jauniesiems profesionalams bei darbuotojams su vaikais. Savo atžalas jie galės patikėti čia pat įsikursiančiam pirmajam tokiam vaikų dienos centrui Kaune, – pasakojo Š. Matijošaitis. – Net ir būdami miesto centre mažieji leis laiką gamtos apsuptyje – specialiai jiems pritaikytoje lauko terasos dalyje atsivers Nemuno salos ir upės vaizdai. Po darbo atžalas pasiėmę tėveliai per keletą minučių pėstute nukeliaus į kiną, teatrą, sporto varžybas ar prekybos centrą“.

Po poros metų duris atversiantis „Magnum“ verslo centras išsiskirs ne tik unikalia vieta, bet ir komfortu darbuotojams ir minimaliomis išlaikymo sąlygomis. Išmanųjį biurų pastatą valdys automatinė BMS sistema, kuri parinks tinkamiausią mikroklimatą darbuotojams, naudos atsinaujinančius energijos šaltinius, reguliuos taupųjį LED apšvietimą ir leis autonomiškai valdyti biuro kaštus.

Projekte taip pat numatytos itin modernios konferencijų salės, kavinė bei „Sky“ baras ant pastato stogo, iš kurio atsivers bene įspūdingiausia panorama mieste. Automobilius darbuotojai ir svečiai paliks antžeminėje bei požeminėje aikštelėse. Pastaroji bus didžiausia dviejų aukštų požeminė automobilių stovėjimo aikštelė Kaune, o bendras aikštelių plotas viršys 12 000 kv. m.

Anot „Vičiūnų grupės“ vadovo, aktyvios gyvensenos bei ekologijos principus kompanija taiko praktikoje – alternatyviais būdais į darbą keliaujantiems žmonėms bus įrengta 80 vietų dviračių saugojimo aikštelė su dušais bei persirengimo kambariais, „Magnum“ veiks ir elektromobilių įkrovimo stotelės.

magnum 2

Verslo centras „Magnum“ („Vičiūnų grupės“ vizual.)

Trijų dešimtmečių skola Kaunui

„Šiuo projektu pagaliau bus užbaigtas Kauno centro architektūrinis ansamblis tarp „Žalgirio“ arenos, „Akropolio“ ir Laisvės alėjos. Verslo resursais bus atkurta istorinė pro sklypą kadaise besidriekusi Spaustuvininkų gatvelė. Sovietinių statybų metu sunaikinta gatvė bus rekonstruota į pėsčiųjų bulvarą, kuris leis nuo Simono Daukanto tilto patogiau pasiekti „Akropolį“. Nebelikus dabartinių tvorų bei pastato griaučių, atsivers visapusė šios neeilinės centro vietos panorama“, – teigė statinį projektuojančios bendrovės „Archas“ architektai Gintaras Čepurna ir Tomas Kuleša.

„Magnum“ verslo centrą sudarys du 12 ir 8 aukštų tarpusavyje sujungti bokštai, aukštesnysis sieks 42 metrus ir bus bene aukščiausias Naujamiesčio pastatas. Biurų darbuotojams, svečiams bei „Sky“ baro lankytojams tai garantuoja įspūdingiausią Nemuno salos bei senamiesčio panoramą.

Pasak architekto, į skulptūrišką, emocionalią šiai centro daliai derančią statinio formą natūraliai atvedė pragmatiniai užsakovų reikalavimai pastato funkcionalumui bei ergonomikai. Tokia pastato forma gimė siekiant darnaus urbanistinio Karaliaus Mindaugo pr. užstatymo, ieškant pagarbaus santykio su istoriniu kontekstu.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video