• tikkurila
  • ruukki
  • tikkurila
  • ruukki

Inspekcijos konsultacijos – raštu ir žodžiu

2016 vasario 20 d.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) gyventojams kasdien suteikia daugiau kaip pusšimtį konsultacijų. Statistika rodo, kad per praėjusius metus jų suteikta 13,5 tūkst. Daugiausia konsultuojama telefonu – specialia tik šiam tikslui skirta linija (8 5) 207 3333.

Kadangi norinčiųjų konsultuotis nuolat daugėja, šiemet įsteigtas atskiras VTPSI Konsultavimo skyrius. Jame dirbantys šeši specialistai į gyventojų paklausimus atsako tiek telefonu, tiek raštu.

Dažniausiai klausiama apie statybos užbaigimo procedūras, pažymų apie statinio statybą be nukrypimų nuo esminių statinio projekto sprendinių išdavimo tvarką, dokumentus, kurių reikia remonto darbams daugiabučiuose namuose, statinio projekto reikalavimus, pastato ar patalpų paskirties keitimą. Jau mažiau nei ankstesniais metais sulaukiama klausimų apie statybą leidžiančių dokumentų išdavimą, statybos darbų reglamentavimą.

Daug atsakymų į rūpimus klausimus gyventojai gali rasti patys VTPSI interneto svetainės konsultacijų skyrelyje „Klausimai ir atsakymai“. Svetainėje paskelbtos ir statybos techninių reglamentų aktualios redakcijos.

Konsultuotis galima ir užpildžius elektroninę paklausimo formą ar kreipiantis raštu. Su konkrečių statinių statyba susijusiais klausimais, o statybos dalyvius ir tiesiogiai statybvietėse konsultuoja VTPSI teritorinių skyrių specialistai.

Gyventojai kviečiami pareikšti savo nuomonę apie konsultavimo kokybę užpildžius elektroninę anketą.

Komentarai

Nemokami mokymai architektams ir inžinieriams
statyba ir architektura
archicad