Top Baneris

„Infostatybos“ duomenis žadama atverti visuomenei

2018 liepos 19 d.
statinio statybą leidžiantį dokumentą
Pasidalykite straipsniu

Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos pasiūlytoms Statybos įstatymo pataisoms, kurios, žadama, sudarys daugiau galimybių visuomenei gauti informaciją apie statomus statinius, ir teiks jas Seimui.

Šios pataisos numato, kad visuomenė turi būti informuojama apie statybą leidžiančių dokumentų (SLD) išdavimą, kad jai turi būti sudarytos sąlygos stebėti statybos procesą ir įsitraukti į sprendimų priėmimą ginant savo teisę gyventi tinkamoje sveikatai bei gerovei aplinkoje ir gauti šiai teisei užtikrinti būtiną informaciją apie teritorijoje planuojamus statyti statinius. Kartu su SLD bus viešinamas ir statinio projektas.

Dabartinis Statybos įstatymas nenumato pareigos informuoti visuomenę apie SLD išdavimą, nėra nustatyta, kurie duomenys ir dokumentai, išdavus SLD, gali būti viešinami ir kurie ne, kada viešinimą reikia užbaigti. Todėl gauti informaciją apie vykdomą statybą dažniausiai yra sudėtinga, be to, tai ilgai užtrunka. Bendruomenės neretai skundžiasi informaciją apie planuojamas statybas gaunančios per vėlai, kai kuriais atvejais tik po kreipimosi į spaudą. Siūlomos įstatymo pataisos išspręstų šią problemą.

Atsižvelgiant į naujų statybos technologijų, kurios leidžia pastatyti statinį per kelias dienas, taikymą ir siekiant sumažinti galimas neigiamas pasekmes, visuomenė apie numatomą vykdyti statybą turi būti informuota prasidedant statyboms. Siūloma nustatyti, kad SLD laikomas išduotu ir galiojančiu, kai apie jo išdavimą informuojama visuomenė, t. y. kai SLD duomenys yra pirmą kartą paskelbiami.

Aplinkos viceministrė Rėda Brandišauskienė teigė, jog tiki šiuo poreikiu ir visapuse nauda: iš anksto numatoma (pasitikėjimo auginimui atvirumu, darniam vystymui, neteisėtumo prevencijai ir efektyviai visuomeninei kontrolei) ir nenumatoma.

AM inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video