Top Baneris

Įdarbinti saulę nutolusiose saulės elektrinėse apsimoka vis labiau

2020 sausio 9 d.
saulės elektrinės
Organizatorių nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Brangstant elektros energijai, gyventojų ir įmonių vadovų žvilgsniai vis dažniau krypsta į saulės modulius, iš kurių galima sumontuoti nedidelę elektrinę ant pastato stogo, fasado ar tiesiog pievoje šalia pastato. Kaip alternatyva privačiai elektrinei vis labiau populiarėja vadinamieji saulės parkai, arba nutolusios saulės elektrinės, kai vienoje vietoje yra sutelktas didelis kiekis saulės modulių. Jų šeimininkai – fiziniai ar juridiniai asmenys gali šiais saulės moduliais gaminamą elektros energiją vartoti kitame miesto ar net šalies pakrašty.

Brangstant elektros energijai saulės moduliai atsiperka greičiau

Lapkričio mėnesį įvykusioje konferencijoje „Saulės energijos panaudojimas modernizuojant daugiabučius“ bendrovės „Informacinių technologijų pasaulis“ direktoriaus pavaduotojas Algirdas Jacunskas pristatė galimybę daugiabučių gyventojams saulės elektrinę statytis vienoje vietoje, o naudoti elektrą kitoje – elektrinės atstumas nuo objekto, kuriame elektra bus naudojama, neribojamas. Kaip pagrindinis privalumas gamintis elektrą nutolusiose saulės elektrinėse, anot A. Jacunsko, yra finansinis aspektas – kiekvienais metais brangstant elektrai, investicijos į žaliuosius saulės modulius atsiperka greičiau. Praeitais, 2019 metais, sausį elektrai pabrangus beveik 15 proc. – iki 13,5 ct už kilovatvalandę, šiais metais kilovatvalandės kaina jau siekia 14,9 ct. Saulės elektrinės statomos 25 metams. Maždaug per septynerius metus investicijos gyventojui atsiperka, o paskui išlaidos elektrai lieka labai minimalios.

saulės elektrinės

Nuo šių metų paraiškos kompensuoti saulės modulių įrengimą priimamos sausio mėnesį

Keletą metų gyventojai paraiškas kompensuoti saulės modulių įrengimą privalėjo pateikti gegužės gale ir birželio pradžioje. Pasak A. Jacunsko, vieną kilovatą elektros energijos gaminančio modulio įrengimo kaina siekia maždaug 1000 eurų, kompensuojama jos dalis – 321 euras, o tai sudaro maždaug trečdalį elektrinės įrengimo išlaidų. Šiais metais norint gauti kompensaciją, paraiškas jau reikia teikti sausio mėnesį. Svarbu nepradelsti paraiškos teikimo terminų, nes vėliau elektrinės įrengimo išlaidos nebus kompensuojamos ir norintiems pradėti taupyti jau dabar teks laukti dar vienerius metus.

Investicijos į saulės elektrinės statybą priklauso ne tik nuo galingumo – įtakos turi ir pasirinktos konstrukcijos, moduliai, inverteriai, kita įranga, techniniai parametrai. Būtent moduliai ir inverteriai sudaro didžiausią nutolusios saulės elektrinės kainos dalį. Todėl įrengti didelį saulės parką yra pigiau nei nedidelę privačią elektrinę.

Gyventojams, norintiems įsigyti dalį saulės elektrinės, procedūra labai supaprastinta. Pirmiausia reikia pasirinkti saulės elektrinių vystytoją, kuriam gyventojai turėtų nurodyti savo elektros energijos poreikius. Saulės elektrinių vystytojas gyventojus įtraukia į sąrašą. Kai į sąrašą įtrauktų būsimų gaminančių vartotojų poreikiai sudaro daugiau nei 80 proc. saulės elektrinės gaminamos energijos, su gyventojais pasirašomos sutartys. Patiems žmonėms niekuo nereikia rūpintis.

Daugiau informacijos:

informacinių technologijų pasaulis

 

 

 

 

www.sauleselektrines.lt/saulesparkai

RĖMĖJO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video