Top Baneris

„Hack4Vilnius“ – trys dienos ateities Vilniui sukurti

2018 rugsėjo 19 d.
„Hack4Vilnius“
Organizatorių nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Spalio 19–21 d. Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU), Saulėtekio al. 11, Vilniuje, vyks hakatonas „Hack4Vilnius“. Jo tikslas – generuoti idėjas, kaip Vilnių paversti sveikesniu, švaresniu, sumanesniu ir judresniu miestu, pasiūlyti alternatyvius ir inovatyvius būdus, kaip spręsti Vilniaus miesto ir čia veikiančių verslo įmonių problemas.

Hakatono globėjas Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius kviečia prisidėti prie ateities Vilniaus kūrimo. „Per pastaruosius penkerius metus pasaulyje ypač išpopuliarėjo hakatonai, kaip efektyvus, greitas ir įvairių sektorių specialistus sutelkiantis problemų sprendimo būdas. Džiaugiuosi, kad Vilniuje vykę hakatonai buvo ypač sėkmingi. Jų dalyvių sukurti prototipai virto realiais projektais, pavyzdžiui, A juostų kontrolės sistema jau antrus metus sėkmingai veikia ir fiksuoja pažeidėjus, neleistinai važiuojančius A juosta. Vilniuje vykusių hakatonų metu buvo tobulinama programėlė „Tvarkau Vilnių“, sukurtas savivaldybės ir privačių darželių žemėlapis“, – realybe virtusias idėjas vardija Vilniaus meras.

Kiekvienas didelis miestas yra ir kompleksinė sistema, susidedanti iš transporto, sveikatos, būsto, energetikos, aplinkosaugos ir socialinių sprendimų. Šių sprendimų skaitmeninimo galimybė priartina miestą prie jo gyventojų ir padeda juos sutelkti optimaliems pokyčiams. Todėl VGTU, Vilniaus universitetas, Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkas bei tarptautinė verslo paslaugų ir informacinių technologijų įmonė „Cognizant Technology Solutions Lithuania“ kviečia spalio 19–21 d. į hakatoną, skirtą inovatyviems miesto sprendimams plėtoti.

„Mūsų studentai ir darbuotojai nuolat stengiasi prisidėti prie darnesnio ir tvaresnio Vilniaus kūrimo. Uoliai dirbame ne tik projektuodami tiltus, kelius, bet ir išmanius pastatus ieškodami tiek technologinių, tiek kūrybinių sprendimų, kurie Lietuvos sostinę darytų dar patrauklesne vieta gyventi, dirbti ir mokytis. Džiaugiamės, kad turime galimybę kartu su partneriais organizuoti renginį, kuris padeda mums siekti svarbaus išsikelto tikslo – ugdyti inovatyvią visuomenę ir daryti socialinę įtaką šalies pažangai“, – teigia VGTU strateginės partnerystės prorektorė doc. dr. Asta Radzevičienė.

„Hack4Vilnius“ – puiki proga atskleisti savo kūrybingumą, žinias ir gebėjimus, užmegzti daug naujų pažinčių ir praplėsti savo akiratį. Todėl hakatone laukiami visi entuziastai, tyrėjai, programuotojai, dizaineriai, inžinieriai, jauno verslo kūrėjai, kuriems rūpi miesto inovacijos. Hakatone gali dalyvauti ne tik Vilniaus, bet ir kitų miestų ar net šalių kūrėjai.

Hakatono dalyviai galės rinktis spręsti organizatorių ir Vilniuje veikiančių organizacijų iškeltus iššūkius ir kurti jiems sprendimus arba pristatyti savo inovatyvias idėjas. Niekas geriau už pačius miesto gyventojus nežino, ko trūksta Vilniaus miestui, todėl laukiamos visų miesto gyventojų idėjos, kaip Vilnių paversti švaresniu, sumanesniu, sveikesniu ir judresniu miestu. Idėjas galima registruoti čia.

Renginio metu mentorių komanda hakatono dalyvius konsultuos produkto vystymo, marketingo ir pardavimų, programinės įrangos kūrimo, pitch’ų klausimais. VGTU atstovaus net penki mentoriai – Architektūros fakulteto profesorius doc. dr. Gintaras Stauskis, Fundamentinių mokslų fakulteto inžinerijos mokslų daktaras dr. Justinas Janulevičius, Elektronikos fakulteto lektorė Dovilė Kurpytė, Verslo vadybos fakulteto lektorius Eigirdas Žemaitis, Antano Gustaičio Aviacijos instituto prodekanas dr. Linas Gelažanskas.

Geriausiai pasirodžiusių komandų laukia prizai: VGTU „LinkMenų fabriko“ narystė prototipams gaminti, 1000 Eur (dovanos „Cognizant Technology Solutions Lithuania“), bilietai į „Build Stuff 2018“ konferenciją, narystė Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko bendradarbiavimas erdvėje „Work’inn“.

Registruokis ir dalyvauk!

Daugiau informacijos: www.hack4vilnius.lt


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video