Top Baneris

Geodezininkus egzaminuos pagal naują tvarką

2016 gruodžio 16 d.
NŽT nuotr.
NŽT nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) specialistai parengė naują asmenų, pageidaujančių gauti geodezininko ir matininko kvalifikacijos pažymėjimus, profesinių žinių patikrinimo egzaminų organizavimo tvarką.

Pagrindinė naujovė yra ta, kad nuo šiol profesinių žinių patikrinimo egzaminą norintys laikyti ir pažymėjimus gauti geodezininkai bei matininkai neturi būti pabaigę specialių parengiamųjų kursų ir nebeprivalo pateikti jų baigimą liudijančios pažymos. Dar viena naujovė – tiek geodezininkų, tiek matininkų egzaminą papildė praktinės užduotys, kurias privalės atlikti egzaminuojamieji. Pagal prieš tai galiojusias tvarkas egzaminuojamieji turėjo atsakyti tik į teorinius klausimus.

Kaip ir pagal anksčiau galiojusias egzaminų organizavimo tvarkas, tiek geodezininkų, tiek matininkų egzamino teorinių žinių patikrinimo testo klausimų sąrašai yra skelbiami viešai NŽT interneto svetainėje. Šie sąrašai sudaromi ne mažiau kaip iš 200 klausimų, kurie turi būti parengti pagal galiojančių teisės aktų nuostatas. Egzamino teorinių žinių patikrinimo testui parenkami 50 klausimų iš minėto sąrašo. Kiekvienam klausimui pateikiami 3 atsakymų variantai, iš kurių tik 1 yra teisingas.

Egzamino praktinių žinių patikrinimo testui egzamino komisija sudaro 2 užduotis, kurios iš anksto nėra skelbiamos. Kiekvienam praktinių žinių patikrinimo testo užduoties atsakymui pateikiami 5 atsakymo variantai, iš kurių tik 1 yra teisingas.

Egzaminai geodezininko ir matininko pažymėjimams gauti vyksta raštu, jų trukmė – 60 minučių. Egzamino metu teisingai atsakytas teorinių žinių patikrinimo testo klausimas vertinamas 0,8 balo, praktinių žinių patikrinimo testo klausimas – 5 balais. Egzaminas laikomas išlaikytu, jeigu asmuo surenka ne mažiau kaip 40 balų. Egzamino neišlaikęs asmuo iš naujo laikyti egzaminą gali ne anksčiau kaip po 3 mėnesių.

NŽT inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video