Top Baneris

„Filaretų 31“: kokybė matuojama ne kvadratiniais metrais

2015 vasario 12 d.
Pasidalykite straipsniu

Sostinės Užupio ir Antakalnio mikrorajonų sandūroje kylančio naujojo daugiabučio „Filaretų 31“, kuriame bus įrengta 15 butų, vizitinė kortelė – nepriekaištinga darbų ir medžiagų kokybė. Būtent taip savo naujai plėtojamą projektą pristato užsakovas ir rangovas – statybų bendrovė „Constra“.

Prioritetas – kokybiškas būstas

Anot daugiabučio namo projektu besirūpinusio architekto Algimanto Vyšniausko (A. Vyšniausko architektų dirbtuvė), rengiant detalųjį projekto planą atsižvelgta į greta esančio daugiabučio gyventojų pageidavimus – priimtas sprendimas statyti trijų aukštų pastatą. Architekto teigimu, šis sprendimas keturkampiame sklype, kurio kaimynystėje – septynių aukštų daugiabutis, pasiteisino dar ir dėl to, kad naujasis daugiabutis taps kaimyninio daugiaaukščio pastato parteriu, vizualiai sumažins didelį baltą jo tūrį, sušvelnins mažaaukščių pastatų aplinkoje išsiskiriančio daugiabučio vaizdą.

Ir nors ieškant optimalaus sprendimo, pripažino architektas, projektinius siūlymus teko koreguoti ne kartą, rezultatas – lakoniškas ir paprastas pastato tūris, suplanuoti patrauklūs dviejų ar trijų kambarių butai (jų plotas svyruoja nuo 44 iki 57 kvadratinių metrų), tiko visai projekto komandai. A. Vyšniauskas pabrėžė, kad viena pagrindinių projektuotojų užduočių ir buvo optimaliai išnaudoti butų erdvę.

Pro langus – gamtos vaizdai

Architektas didelį dėmesį skyrė namo orientacijai: stengtasi, kad gyventojai pro langus matytų ne kaimynystėje esantį daugiabutį, o žalią šlaitą kitoje Olandų gatvės pusėje. Apsisaugant nuo gatve pravažiuojančių automobilių keliamo triukšmo apsispręsta įstiklinti lodžijas.

Daugiabučių namų projektai, plėtojami nedideliuose sklypuose, pastebi architektas A. Vyšniauskas, šiuo metu gana populiarūs. Tiesa, projektuotojams neretai tenka pasukti galvą, kaip įgyvendinant tokius projektus suderinti griežtus statinio reikalavimus. Pavyzdžiui, šiuo metu nepriklausomai nuo sklypo ar daugiabučio namo dydžio privaloma ne mažesnė kaip 50 kvadratinių metrų ploto vaikų žaidimų aikštelė. Tad projektuotojai ieško įvairiausių sprendimų: vienas tokių – suderinus su savivaldybe valstybinėje žemėje įrengti bendrą miesto žaidimų aikštelę. Tiesa, šiuo atveju gyventojams bus įkurta atskira vaikų žaidimų aikštelė, taip pat – apželdinta ir sutvarkyta aplinka.

Netaupė kokybės sąskaita

Projekto „Filaretų 31“ užsakovas ir rangovas – statybų bendrovė „Constra“ – apsisprendė investuoti į kokybiškas statybines medžiagas ir į gyvenimo kokybę palengvinančius sprendimus. Pagrindiniam pastato konstruktyvui panaudotas monolitinis gelžbetonis, namo išorės sienoms pasirinktos kompanijos „Lode“ gaminamos keraminės statybinės plytos. Bendrovė „Lode“ – didžiausias keraminių statybinių medžiagų gamintojas Baltijos šalyse. Šiuo metu bendrovė turi dvi gamyklas, kuriose įrengtos šiuolaikinės technologijos kokybiškų keraminių medžiagų gamybai. Čia gaminamos keraminės statybinės plytos, keraminiai blokeliai KERATERM, apdailos plytos ir plytelės, klinkerinės trinkelės, keraminiai apdailos elementai, elementai tvoroms bei keraminės palangės.

Keraminės statybinės plytos naudojamos laikomųjų ir pertvarinių sienų mūrui gyvenamuosiuose, pramoniniuose, taip pat specialiosios paskirties pastatuose.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video