Top Baneris

Druskininkai savame kieme nebesižvalgo

2014 rugsėjo 13 d.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvoje Druskininkai savo pranašumo įrodinėti nebeketina ir ateities viziją sieja su ketinimu tapti moderniu tarptautiniu, šiuolaikiniu sveikatinimo, poilsio ir turizmo kurortų lyderiu Vidurio Europoje.

Prielaidos tam palankios. Žvelgiant į žmogiškuosius išteklius, Druskininkuose daugiausia darbingo amžiaus gyventojų, palyginti su kitomis apskrities savivaldybėmis. Čia mokama mažiausiai socialinių pašalpų, tačiau 2012 metais nedarbo lygis buvo gana aukštas ir siekė 13,5 proc. (šalies vidurkis – 12,5 proc.). Palyginti su kitomis Alytaus apskrities savivaldybėmis, Druskininkai skiria daugiausia lėšų kompensacijoms už šildymą.

Įgavę investicinių projektų įgyvendinimo pagreitį, Druskininkai neplanuoja sustoti. Šiuo metu vykdomas ne vienas projektas, daug jų planuojama, ieškoma investuotojų. Prieš metus Druskininkų vadovai investicinius projektus pirmą kartą pristatė ir pasaulinėje nekilnojamojo turto parodoje MIPIM. Šiais metais į parodą nebevykta, tačiau ten pristatyti pasiūlymai tebelaukia vykdytojų.

Vienas svarbiausių objektų, kuriam intensyviai ieškoma investuotojų – buvusi „Nemuno“ sanatorija, kurioje dabar siūloma įrengti seniai druskininkiečių laukiamus kultūros, konferencijų ir parodų rūmus. Prieš metus investuotojų aktyviausiai ieškota ir buvusio Viečiūnų fabriko „Drobė“ pastatams bei Druskininkų ligoninės buvusio reabilitacinio korpuso pastatui.

Šiais metais prioritetinis investicinis Druskininkų projektas – aerodromo atnaujinimas ir plėtra. Tebeieškoma ir investuotojų į buvusią „Nemuno“ sanatoriją. Savivaldybė įgyvendina Sveikatingumo parko atnaujinimo projektą ir ieško privačių investuotojų į parke numatomų sukurti maitinimo, apgyvendinimo, maudymosi ąžuoliniuose kubiluose, kaitinimosi dūminėse pirtelėse ir panašių paslaugų teikimą, tam reikalingos infrastruktūros sukūrimą.

Aerodromo atnaujinimo ir plėtros projektas

Druskininkų aerodromas prieš kelis dešimtmečius sėkmingai eksploatuotas, tačiau šiuo metu jis naudojamas tik epizodiškai, mėgėjų reikmėms. Įgyvendinant projektą numatyta įrengti kietos dangos 23 metrų pločio ir 1199 metrų ilgio pakilimo juostą, aerodromo apšvietimą, privažiavimo kelius, įsigyti navigacijos ir kitą aerodromo veiklai būtiną įrangą. Atnaujintame aerodrome galėtų leistis iki 30 tonų ir iki 70 vietų turbopropeleriniai lėktuvai.

Investuotojams suteikiama galimybė šalia aerodromo plėtoti komercinius projektus ir teikti paslaugas, susijusias su aerodromo veikla: lėktuvų nuomos bei jų apsaugos, apnakvindinimo viešbučiuose ar svečių namuose, maitinimo ir prekybos, aktyvaus poilsio organizavimo.

Aerodromas apsuptas miškų, todėl Druskininkų vadovams reikės spręsti klausimą, kaip suderinti plėtrą miško paskirties žemėje, kurioje statyba pagal galiojančius įstatymus draudžiama.

Buvusi „Nemuno“ sanatorija

Atnaujintos „Nemuno“ sanatorijos paskirtis gali nesikeisti – tik prasiplėstų paslaugų ratas. Vienas siūlymų – buvusios sanatorijos patalpas pritaikyti SPA ir gydymo paskirčiai. Taip pat yra galimybė kompleksą rekonstruoti į viešbutį su SPA centru.

Savivaldybė planuoja atnaujinti buvusią koncertų salę, kuri tarnautų kurorto kultūros reikmėms, joje ketinama įrengti teatro, kino sales, repeticijų, administracines patalpas.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video