Top Baneris

Dar viena proga padiskutuoti apie Kauno modernizmo architektūrą

2017 rugsėjo 18 d.
Kauno modernizmo architektūra
Vytauto Didžiojo karo muziejus. A. Užgalio nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Gražiausi Kauno pastatai, jau tapę vizitine miesto kortele, tai tie patys, į kuriuos užėjus krintanti šviesa išryškina modernizmo architektūros bruožus. Nors ir kaip skubėtume, vaizdas priverčia sustoti ir pasigrožėti laikui nepavaldžiu ir žmones bei jų istorijas skaičiuojančiu architektūros paveldu.

Laiptų aikštelėje galime įžvelgti pastato architekto siluetą, įtemptą lyg styga, nes buvo nutolta nuo pradinio jo sumanymo, o galbūt jo pasitenkinimo kupiną žvilgsnio atspindį lange, nes viskas pavyko pagal planą.

Tarpukario palikimas tai ne tik svarbiausi architektūros paminklai: Karininkų ramovė, Prisikėlimo bažnyčia, Vytauto Didžiojo karo muziejus ir Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Kauno centrinis paštas, bet ir tuo pačiu metu sukurta ar transformuota didelė istorinio urbanistinio miestovaizdžio dalis. Lietuvos nepriklausomybės (XX a. pr.) istoriją mena ne tik svarbieji paminklai, tačiau ir kasdienybės erdvė – gyvenamieji namai, mokyklos, buvę pramoninės paskirties pastatai ir kt.

Apie Kauno modernizmo architektūrą diskusijoje „Kauno modernizmo architektūra pasaulio paveldo kontekste“ kalbės architektūrologas ir AUTC vadovas doc. dr. Vaidas Petrulis. Architektūrologo teigimu, Europos, o ir platesniame, kontekste Kaunas yra įdomus tuo, kad tai – vienas iš miestų, kurie sąmoningai ir aktyviomis pastangomis prisiima modernizmo palikimą kaip vieną iš kertinių miesto identiteto elementų. Miestas turi ambicijų būti viena iš žinomiausių vietovių kuriose galima pažinti Europai ir pasauliui svarbų modernizmo laikotarpį.

Ši diskusija yra Baltijos pažangių technologijų instituto renginių ciklo „Café Scientifique diskusijos“ dalis. Organizuojami renginiai skirti visiems bendrauti mėgstantiems ir mokslu kasdienybėje besidomintiems žmonėms. Tai – neformalios diskusijos kartu su žinomais Lietuvos mokslininkais ir entuziastingais tyrėjais, kurie yra pasirengę savo žiniomis dalytis su visuomene, o apie mokslą kalbėti įdomiai ir suprantamai kiekvienam. Diskusijos rengiamos įgyvendinant projektą „Nacionalinės mokslo populiarinimo sistemos plėtra ir įgyvendinimas“.

Renginio laikas: 2017 m. rugsėjo 21 d., 18:00 val.
Renginio vieta: Knygų ministerija, Laisvės al. 29, Kaunas.
Renginys nemokamas.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video