Top Baneris

Dauguma gyventojų nesitiki būsto kainų mažėjimo

2016 spalio 14 d.
SEB banko vizual.
SEB banko vizual.
Pasidalykite straipsniu

Nors kurį laiko po krizės gyventojai buvo tapę ypač atsargūs prieš pirkdami nekilnojamąjį turtą, pastarųjų mėnesių tendencijos rodo ką kita: sukaupę reikiamą pradinį įnašą, baimindamiesi griežtėjančiančių skolinimosi sąlygų, vildamiesi, kad atlyginimai ir toliau nesustos augę ar, galiausiai, paveikti emocijų bei skambių NT plėtotojų pareiškimų apie akimirksnių parduodamus butus prestižinėse sostinės vietose, gyventojai vis trumpiau svarsto prieš įsigydami būstą.

SEB banko būsto kainų lūkesčių rodiklis rodo, kad šį rudenį, beje, kaip ir praėjusį, daugiau nei 50 proc. apklaustų gyventojų neabejoja, kad būsto kainos per artimiausius dvylika mėnesių dar labiau didės, 12 proc. vylėsi, kad jos sumažės, o 26 proc. buvo įsitikinę, kad jos nesikeis.

„Būsto kainų kilimo lūkesčiai susiję su būsto ir būsto paskolų rinkos augimu. Ir sandorių skaičius, ir būsto paskolų skaičius, ir vidutinė paskolos vertė pastaraisiais metais didėja. Vidutinės būsto kainos metinis pokytis panašus į vidutinį gyventojų pajamų pokytį“, – sako SEB banko šeimos finansų ekspertė Julita Varanauskienė.

Registrų centro duomenimis, dažniausiai perkamų ir parduodamų senos statybos butų vidutinė kvadratinio metro kaina Vilniuje 2016 metų trečią ketvirtį, palyginti su 2015 m. vidurkiu, buvo 7,8 proc. didesnė, kituose keturiuose Lietuvos didmiesčiuose – 11,2 proc. didesnė. Naujausiais Statistikos departamento duomenimis, vidutinis darbo užmokestis antrą šių metų ketvirtį Vilniuje buvo didesnis 7,4 proc., kituose keturiuose didžiuosiuose miestuose – 8,7 proc. negu prieš metus.

busto_kainu_augimas_1

SEB banko inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video